Hlavní navigace

Globální oteplování světové ekonomiky

19. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Indikátor klimatu světového hospodářství za třetí čtvrtletí letošního roku dosáhl podruhé za sebou růstu. Tento výsledek způsobila především kladná očekávání pro příštích šest měsíců. Navíc se mírně zlepšilo též hodnocení stávající ekonomické situace, poprvé od roku 2007. Vyplývá to ze průzkumu Institutu pro hospodářský výzkum Ifo a Mezinárodní obchodní komory (ICC).

Přestože zprávy o očekávaném vývoji světového hospodářského klimatu vyznívají stále pozitivněji, současná ekonomická situace je hodnocena ve všech hlavních regionech světa jako naprosto nepříznivá, říká předseda Mezinárodní obchodní komory v ČR Jaromír Drábek.

Optimistická očekávání zaznívají především ze Severní Ameriky a Asie, mírně optimističtější vývoj hospodářství předpokládá v následujícím půlroce i Západní Evropa, Rusko a Latinská Amerika. V eurozóně, Střední a Východní Evropě a Rusku je však současná ekonomická situace hodnocena ještě o něco hůře než při posledním průzkumu. Je tedy, doufejme, otázkou historicky krátkého času, kdy se pozitivní očekávání vývoje klimatu světového hospodářství přemění ve skutečnost, dodává na závěr Drábek. Čtěte seriál Ekonomická recese.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).