Hlavní navigace

Evropská komise otevřela granty na zácvik začínajících podnikatelů

Sdílet

Začínají podnikatelé mají možnost se učit od zkušených. Zajistí to granty, které otevřela Evropská komise. Unie poskytne peníze projektům, které umožní začínajícím podnikatelům v rámci EU učit se ve firmě zkušeného podnikatele v jiném členském státě s cílem usnadnit výměnu zkušeností a budování kontaktů. Cílem této akce je přispět k rozvoji podnikání, zvýšení konkurenceschop­nosti nově založených mikropodniků, malých a středních podniků a začínajících podnikatelů v rámci EU. Cílovou skupinou jsou fyzické osoby, které mají v úmyslu založit podnik nebo ti, kteří se teprve v nedávné době stali podnikateli. Projekty je možné předávat přímo Evropské komisi do 20. srpna 2008. Unie na ně vyčlenila 2 850 000 EUR.

Výzvy k předkládání návrhů se může zúčastnit jakýkoli veřejnoprávní nebo soukromý subjekt. Může se jednat o subjekty působící v oblasti podpory podnikání nebo v oblasti služeb nadnárodních stáží, a to zejména:

  • obchodní nebo průmyslové komory, komory řemesel nebo podobné subjekty,
  • organizace pro podporu podnikání a centra pro začínající podnikatele,
  • podnikatelská sdružení a sítě na podporu podnikání,
  • veřejnoprávní subjekty poskytující služby zaměřené na podporu podnikání,
  • poskytovatelé vzdělávání a odborné přípravy (veřejné, soukromé, odvětvové organizace atd.) působící v oblasti podpory podnikání,
  • organizace zprostředkující stáže v rámci odborné přípravy.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).