Hlavní navigace

GURMÁN: Tichá zahrádka kousek od Muzea

5. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Strop Café v Balbínově ulici číslo 14 na Praze 2 (tedy kousek od Muzea a Václavského náměstí) má jednu nespornou výhodu – zahradu, kde lze za letního parna posedět ve stínu. A také v relativním tichu, což je vzhledem k lokalitě kavárny další velký bonus. Kavárna je z venku celkem nenápadná, ale uvnitř nabízí dvě místnosti, bar a právě zmíněnou zahradu.

Jídelní lístek není příliš rozsáhlý, lze vybírat spíše z lehčích jídel jako jsou tousty, chleby, zeleninové saláty, nakládaný hermelín, utopence nebo párky a také samozřejmě sladkosti.

Gurmán otestoval zeleninový salát ve složení ledový salát, rajče, okurka, kukuřice, balkánský sýr, olivy za 75 korun, včetně dressingu a dvou kusů pečiva, a Espresso Lavazza ristretto s teplým mlékem za 31 korun. Salát byl čerstvý a dobrý, káva stejně tak. Jen na teplé mléko by si tu mohli pořídit speciální konvičky, protože nalévat mléko do malého hrnku ze skleničky není zrovna pohodlné. Tento nedostatek ale vyvážil milý personál.

V kavárně lze platit kromě hotovosti také stravenkami nebo kartou. A na pracovní schůzku nebo na odpočinkové posezení trochu mimo ruch centra města, ji lze jednoznačně doporučit. Jen ti, kterým vadí kouření, budou uvnitř trochu hůře hledat místo – ale na zahrádce se kouř bez problémů rozptýlí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).