Hlavní navigace

Haguess dodá zbylých 260 tisíc Opencard "zdarma"

12. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 258398
Pražský primátor Pavel Bém dnes uzavřel s firmou Haguess dodatky k smlouvám týkajících se Opencard. Haguess se mimo jiné zavázala, že dodá zbylé karty bez nároku na úhradu. Praha by tím měla ušetřit až 120 milionů korun.

Magistrát hlavního města Prahy, Dopravní podnik a společnost Haguess dnes uzavřely dodatky k původním smlouvám na projekt Opencard. Nová úprava smluv by měla městu ušetřit více než 120 milionů korun. Současně by také měly klesnout náklady na jednu kartu na 1280 korun, což je podle magistrátu cena srovnatelná s ostatními kartovými systémy v Česku.

Podepsané dohody pochopitelně vítám. Pro mě jako primátora Prahy bylo vždy klíčové, aby naši dodavatelé odváděli kvalitní práci za dobré ceny. Projekt Opencard má velký potenciál dalšího rozvoje, nebylo ale možné pokračovat v připravené práci. To se nyní stalo a já pevně věřím, že dnešním dnem začíná zcela jiná etapa projektu elektronické karty Prahy, uvedl primátor Pavel Bém.

Nová dohoda umožňuje také magistrátu určit jiný subjekt na zajištění provozu Pražského Centra Kartových Služeb, jelikož firmě Haguess vyprší na tuto činnost smlouva na konci června. Společnost Haguess dále souhlasila s poklesem licenčních poplatků při současném dokončení emise karet na celkových 650 tisíc, firma tak dodá městu bez nároku na dodatečnou úhradu ještě 260 tisíc karet. Čtěte více: Audit Opencard dal za pravdu kritikům: Projekt je neefektivní a neprůhledný

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).