Hlavní navigace

Heureka.cz varuje před podezřelým e-shopem. Ten nekalé praktiky odmítá

4. 9. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Internetový srovnávač Heureka.cz vydal varování před podezřelým eshopem, který prodává krmivo pro zvířata. Majitel e-shopu nařčení odmítá.

Negativní diskuze se rozjela v recenzích uživatelů internetového srovnávače Heureka.cz u internetového e-shopu www.krmivoprozviratahejduk.cz

Zaplacené zboží nedorazilo

Uživatelé si nejčastěji stěžují, že předem zaplacené zboží nedodává a se zákazníky nekomunikuje. Zaplatili jsme ihned po objednávce, ale granule nikde. Na telefon se dovolat to je katastrofa a i po slibech, že pošlou zboží, tak stejně nic nepřišlo, píše jeden z nespokojených zákazníků

Čtěte také: Kupujete zboží přes e-shop na IČO? Na reklamaci nárok nemáte

Heureka.cz se snažila kontaktovat majitele e-shopu Pavla Hejduka e-mailem i telefonicky, dodnes prý srovnávač neobdržel odpověď. Server Podnikatel.cz se však na kontakty uvedené na stránkách e-shopu dovolal hned napoprvé. Majitel jakékoli nekalé praktiky serveru odmítl: Dodávky zboží mohou být v některých případech opožděné, ale pokud zboží nedodáme, peníze vracíme zpět, řekl Podnikatel.cz Hejduk. 

Podněty lze podat na ČOI, rozhodne soud

To ale svými zkušenostmi popřela Jiřina Mrázková, zákaznice e-shopu: Potom, co jsem zaslala stížnost na Českou obchodní inspekci a informovala o tom na stránkách pana Hejduka, následoval telefonát od paní Hejdukové, že mi peníze zašlou zpět (nebo prý zboží, ale to již slibují 6 týdnů).

Čtěte také: Osobní odběr zboží z internetu je čím dál populárnější. Čtěte proč

Nespokojení zákazníci mohou skutečně podat podnět České obchodní inspekci, a to prostřednictvím elektronické podatelny. Jak však upozornila server Podnikatel.cz mluvčí inspekce Miloslava Fléglová, problém se zaplaceným a nedodaným zbožím bude muset v konečném měřítku stejně rozhodnout soud: ČOI uvítá podněty od nespokojených zákazníků, ale konečné řešení problému zůstává mezi kupujícím a prodávajícím. Rozhodnout může v tomto případě jedině soud. 

školení účto leden 23 Kučerová

Čtěte také: 80 % kontrolovaných e-shopů porušilo zákon. Čtěte, jaké byly časté prohřešky

Heureka.cz proto doporučuje si před jakýmkoliv nákupem na internetu neznámý či méně známý e-shop raději prověřit. Poznat podezřelý e-shop na první pohled nemusí být snadné, říká Kamil Demuth z internetového srovnávače Heureka.cz a dodává: Pokud však e-shop například jako jediný způsob platby za zboží nabízí platbu předem, je to podezřelé a doporučuji podívat se jinde.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).