Hlavní navigace

Schválení státního rozpočtu pro rok 2010 byla chyba, tvrdí podnikatelé

14. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podnikatelé nesouhlasí se státním rozpočtem, který minulý týden schválila poslanecká sněmovna. Podle firem totiž vůbec nebyl řešen vysoký státní deficit a z tzv. Janotova balíčku zbylo pouze zvyšování daní. Přesun finančních prostředků z investic na spotřebu pak považují za přinejmenším nešťastné.

A to i vzhledem k tomu, že podnikatelé musí přijmout razantní úspory a se svými zaměstnanci konzultovat snížení platů včetně nevyplácení třináctých platů a snížení benefitů. Je s podivem, že státní správa k takovémuto podobnému kroku ještě nepřistoupila, komentoval prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

Jak dále tvrdí Hospodářská komora ČR, státní rozpočet na rok 2010 může způsobit prudké výkyvy, které se mohou negativně projevit na celém společenském spektru. Prudké zvyšování státního zadlužení totiž může přinést pokles ratingového ohodnocení České republiky. Tím by se pro Česko zdražily půjčky a mohlo by také dojít k odlivu investorů. Čtěte více: Aleš Michl: Janotův úsporný balíček není vůbec úsporný.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).