Hlavní navigace

HK k vývoji energetiky v Německu

2. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle Hospodářské komory České republiky jsou kroky spočívající v radikálním omezení a následně i do roku 2022 zastavení všech jaderných elektráren v Německu unáhlené a v evropském prostoru nekoordinované. Takováto opatření v národní energetice Německa představují možné reálné ohrožení hospodářství ČR. Může docházet k výraznému nárůstu cen nejen elektrické energie, ale také ostatních paliv, zejména zemního plynu. Připravovaná opatření způsobí politický vstup do konkurenčního prostředí v oblasti energetiky, energetických surovin a tím hrubým způsobem naruší současné tržní vztahy, uvádí Petr Kužel a Pavel Bartoš, prezident a víceprezident HK ČR. Dodávají, že popisovaný stav přímo ovlivní konkurenceschopnost nejen českých podnikatelských subjektů, ale bude hrozit zhoršení odbytových podmínek v celé EU.

V kontextu dalších současných a očekávaných vlivů jako jsou náklady na obnovitelné zdroje, cena povolenek CO2, postoje veřejnosti je dle Hospodářské komory nutné vypracování jejich důsledného vyhodnocení na konkurenceschopnost tuzemských podnikatelských subjektů a možnosti zhoršení podnikatelského prostředí v ČR.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).