Hlavní navigace

Hospodářská komora navrhuje daňové úlevy na dopravu

19. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V některých krajích, zejména tam, kde není v provozu zdařilejší integrovaný dopravní systém, mívají lidé problémy, aby dojížděli denně do práce. Cesta do zaměstnání je často příliš finančně a časově náročná, takže lidé potom raději zůstávají doma, nepracují a pobírají sociální dávky. To zatěžuje státní rozpočet.

Hospodářská komora ČR navrhuje, aby se podnikatelům uznávaly náklady na dopravu zaměstnanců do práce. K tomu je potřeba změna zákona o dani z příjmů. Současný zákon umožňuje odečítat náklady na dosažení, zajištění a udržení zdanitelných příjmů. Výklad je však nejasný a některé finanční úřady náklady na dopravu zaměstnanců do práce neuznávají.

Změna povede ke snížení daňových příjmů státu, na druhé straně bude toto kompenzováno snížením výdajů na sociální dávky a větší produkcí firem. Podle náměstka ministra financí Petera Chrenka nemá Ministerstvo financí k navrhované změně výraznější námitky.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).