Hlavní navigace

HK ČR: Státní správa je přebujelá a neefektivní

22. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Diskuze na téma reformy státní správy, zvyšování konkurenceschop­nosti české ekonomiky a podpory exportu proběhla v pondělí ve Strakově akademii. Zúčastnili se jí premiér Petr Nečas, prezident Hospodářské komory (HK) Petr Kužel spolu s viceprezidenty Pavlem Bartošem a Janem Wiesnerem.

Státní správa má podle Hospodářské komory podnikatelům život ulehčovat a ne ho komplikovat. Proto vnímá kroky, které v této oblasti činí současná vláda pozitivně. Bohužel dnes a denně se ukazuje, že česká státní správa je stále příliš přebujelá a neefektivní – státní úředníci vytvářejí mnohdy zbytečné a nesmyslně složité předpisy, kterým nerozumí ani oni sami, mění pravidla za pochodu, nebo se věnují nepodstatným záležitostem, uvedl Petr Kužel, prezident HK. Dodal, že pokud vláda hledá rezervy v rozpočtu, tak další racionalizace státní administrativy a zvýšení efektivity výkonu veřejné moci je vhodnou cestou. Státní správa by se měla soustředit na to podstatné. A to podnikatelům maximálně pomáhat, tak, aby se mohli co nejvíce věnovat svému byznysu. Důležité je dávat lidem práci a tím i nepřímo plnit státní pokladnu.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).