Hlavní navigace

HK vítá opatření, po kterém podnikatelé volali

14. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropská komise přijala Akt o jednotném trhu. Účelem je otevřít dvanáct projektů k novému spuštění jednotného trhu v roce 2012, které přispějí k růstu konkurenceschop­nosti a sociálnímu pokroku členských států EU. Hospodářská komora ČR vítá, že Akt o jednotném trhu obsahuje opatření, po kterých podnikatelé dlouho volali. Zejména jde o financování malých a středních podniků, podporu přeshraničního poskytování služeb, posilování evropských energetických a dopravních sítí, zkvalitnění systému veřejných zakázek, uvolnění jednotného digitálního trhu, zlepšení právního prostředí podnikání zejména pro malé a střední podniky, mobilitu pracovníků v rámci jednotného trhu, nebo ochranu průmyslového duševního vlastnictví cestou jednotného EU patentu.

Návrhy zahrnují také oblast ochrany práv spotřebitelů s důrazem na mimosoudní řešení sporů. S opatrností přijímá Hospodářská komora (HK) návrh na vypracování výkladu směrnice o vysílání pracovníků do zahraničí a návrh na revizi energetických daní. Všechny návrhy mají být přeneseny do konkrétní legislativní podoby a schváleny do konce roku 2012. Komora se v každém případě hodlá ke konkrétním návrhům směrnic a nařízení vyjádřit, jakmile budou předloženy do konzultačního procesu. Potvrzuje to vyjádření Ivana Voleše, poradce prezidenta HK.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).