Hlavní navigace

Hlavní nádraží kvůli zavřenému letišti praská ve švech

16. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pražské Hlavní nádraží odolává náporu cizinců. Kvůli omezení letecké dopravy nad Evropou, které se týká i pražského ruzyňského letiště, došlo u vlaku k výraznému nárůstu zájmu o mezinárodní spojení. České dráhy proto operativně zajišťují posílení odpoledních mezistátních vlaků z Prahy do Drážďan až o dva vozy. Na pražském hlavním nádraží byly navíc otevřeny všechny přepážky, které jsou technicky vybavené pro mezistátní odbavení cestujících.

Zájem o mezinárodní jízdenky vzrostl až o desítky procent oproti běžnému stavu. Nejvíce se cestující poptávají po jízdenkách do celé západní a severní Evropy, opakuje se zájem o jízdenky do Kodaně, Bruselu, Kolína nad Rýnem, Frankfurtu nad Mohanem, Hannoveru, ale také např. do Berlína. Kvůli zvýšenému náporu cestujících v mezinárodních spojích doporučují České dráhy pro přepravu v rámci Česka především tuzemské spoje: Cestujícím, kteří jedou pouze na území České republiky, především z Prahy do Ústí nad Labem nebo do Děčína, proto doporučujeme využít přednostně vnitrostátní spoje. V mezistátních vlacích je nutné očekávat zvýšený zájem cizinců a českých zákazníků, kteří směřují do zahraničí, upřesnil Petr Šťáhlavský, mluvčí Český drah.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).