Hlavní navigace

Hledáte mobilní aplikaci na #EET? Připravili jsme jejich velký souhrn

10. 11. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Jak ukazuje naše velké srovnání, většina mobilních aplikací na EET je určena pro systémy Android. Zároveň lze nalézt i aplikace zdarma.

Už za několik týdnů se spustí elektronická evidence tržeb (EET) a podnikatelé si mohou vybírat mezi desítkami různých řešení. Prohlédněte si souhrn mobilních aplikací na EET pro smartphony a tablety, které se na trhu vyskytují.

Verze zdarma i za stokoruny měsíčně

Mobilní aplikace na EET samozřejmě nabízí řada firem, včetně těch velkých. Například Vodafone má nejlevnější řešení v podobě aplikace ePokladna Mini, která vyjde na 180 Kč měsíčně. Do konce února 2017 si navíc podnikatelé mohou vyzkoušet rozšířené verze aplikace zdarma. Operátor O2 ovšem mobilní aplikace nenabízí a poskytuje jen balíček pokladny, terminálu, tiskárny i internetu a podobně na tom je i T-mobile.

Přestože to nemusí být na webu zřejmé, aplikaci pro přenosná zařízení nabízí i Dotykačka. Kdo chce, může si pořídit licenci SNADNO za 350 Kč měsíčně. Oproti dražším licencím ale nemá skladovou aplikaci. Ani u Papaya POS skladové hospodářství v základní verzi není, cena této nejlevnější verze navíc začíná na 472 Kč za měsíc.

Na trhu se objevila ale celá řada jiných mobilních aplikací, které EET řeší. Firma Adam & Adam nabízí aplikaci eÚčtenka od 242 Kč měsíčně. Mají sice i verzi zdarma, ta ale neumožňuje vystavovat účtenky včetně jednotlivých položek. CINK pokladna je v základní verzi dostupná od 130 Kč měsíčně, avšak v této variantě nemá skladové hospodářství, na účtence tiskne reklamy a jde k ní připojit jen jedna tiskárna.

Plnohodnotnou aplikaci zdarma poskytuje společnost KASA FIK, a to jako aplikace FREE pro Android. Aplikace má v této verzi ale pouze základní funkce a věc jako skladová aplikace v ní rozhodně nehledejte. Firma Amax com také nabízí základní mobilní aplikaci zdarma. Verze však platí jen pro 50 účtenek měsíčně a je využitelná jen pro drobné podnikatele. Firma AWIS holding rovněž nabízí aplikaci na EET zdarma a nově i se skladovým hospodářstvím.

Za některé aplikace lze zaplatit jednorázově

Některé firmy pak nabízí mobilní aplikaci na EET za jednorázovou cenu a bez měsíčních poplatků. Například jde o aplikaci Lilka od společnosti ArrowSys, kterou lze pořídit za 1088 Kč. Podobně má systém nastavený firma ABX software, která za svoji AMP mobilní pokladnu chce jen jednorázovou platbu ve výši 1200 Kč.

Zcela zdarma je nabízena aplikace iDoklad od Gígler Software, která nově nabízí možnost evidovat tržby přímo v prostředí iDokladu. Nic podnikatele nestojí ani aplikace EET plus od Romana Bouchnera.

Řada dalších společností sice také nabízí mobilní aplikace na EET, neprodávají je však samostatně, ale jen v balíčku s dalšími doplňky jako je tablet, tiskárna apod. Příkladem jsou například zbylí mobilní operátoři, Storyous či aplikace Tvoje pokladna od Marcela Jägera či Kasa v kapse od společnosti Kasa Systems. Do tabulky jsme je proto nezařadili.

Naopak většina v tabulce uvedených řešení je pro podnikatele dostupná i v balíčcích, které jim komplexně zajistí plynulý provoz evidence. Ceny za balíčky s tiskárnou, pokladním zařízením a internetem jsou ovšem samozřejmě vyšší a pohybují se v řádu tisíců korun.

Pokud víte o dalších mobilních aplikacích řešících EET, které se prodávají samostatně a mají dohledatelného tvůrce, napište nám do diskuze a my je po ověření do přehledu doplníme.

Srovnání mobilních aplikací na EET
Název Cena Poskytovatel Systém
iDoklad 0 Kč/měsíčně Cígler Software Android/iOS
Profi Účtenka 0 Kč/měsíčně Cígler Software Anrdoid/iOS
EET plus 0 Kč/měsíčně Roman Bouchner Android
POS PEXESO Od 0 Kč/měsíc AWIS Holding Android
Aplikace FREE Od 0 Kč/měsíc Kasa FIK Android
Aplikace MAXiPokladna (Babišova pokladna) Od 0 Kč/měsíc Amax com Android
CINK – pokladní systém Od 130 Kč/měsíc Ants&Bees Android
iKelp POS Mobile Od 141 Kč/měsíc Abiset Android/iOS
ePokladna Od 180 Kč/měsíc Vodafone Android/iOS
eÚčtenka Od 242 Kč/měsíc Adam & Adam Android
Licence SNADNO Od 350 Kč/měsíc Dotykačka Android
Papaya Pokladna Od 472 Kč/měsíc Papaya POS Android
Lilka 1088 Kč jednorázově ArrowSys Android
AMP mobilní pokladna 1200 Kč jednorázově ABX software Android

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).