Hlavní navigace

Hledáte paní na žehlení? Na internetu je nový projekt pro drobné úkoly

21. 2. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Přesně v polovině února odstartoval na internetu nový český projekt, který si klade za cíl pomoci lidem, kteří chtějí ušetřit čas. Bude microworking hitem?

V Česku vznikl nový projekt, který se věnuje oblasti microworkingu, tedy zadávání drobných úkolů. Odstartoval 15. února a chce pomoci lidem ušetřit čas a dalším možnost si přivydělat. Vzor si, stejně jako v případě slevových serverů, vzal ze zahraničí. 

Pikr.cz, tedy „Pomocník Ihned K Ruce“, nemá zatím v Česku podle svých tvůrců žádnou konkurenci, poptávka pro zadávání drobných úkolů se přitom stále zvyšuje. Osobně jsme se stále častěji setkávali jak s lidmi, kteří by možnost delegování drobných úkolů ocenili, tak s lidmi, kteří by si podobným způsobem rádi přivydělali. Proto jsme se rozhodli tento projekt realizovat,  řekl serveru Podnikatel.cz Jakub Haluška, hlavní marketingový pikr. 

Pikr.cz je marketplace jak každodenních, tak i nárazových úkolů, které lidé nestíhají, neumějí, nebo nechtějí dělat. Díky systému je možné buď úkoly zadávat a ušetřit tím čas, nebo úkoly plnit a přivydělat si (nebo také oboje, systém uživatele nijak neomezuje).

Jak serveru Podnikatel.cz vysvětlil Jakub Haluška, pokud člověk (označen v systému jako Boss) potřebuje například posekat zahradu, odklidit sníh, sestavit nábytek či nestíhá nakoupit, stačí zadat úkol do systému. K úkolu zadá jeho krátký název, lokalitu (která se vizualizuje přímo do interaktivní mapy), přesný popis, termín splnění úkolu a nakonec částku, kterou je ochotný za daný úkol zaplatit. 

Po vložení úkolu do systému následně lidé (označeni v systému jako Pikři), kteří by daný úkol rádi splnili, k tomuto úkolu dávají své nabídky, z nichž si Boss následně může vybrat tu nejlepší. 

Počet splněných úkolů ani výše udělených nabídek není nijak omezená, proto může člověk klidně celý den strávit plněním úkolů, doplnil Jakub Haluška.

Pikr.cz přesto není v Česku jediný, který nabízí zadávání úkolů. Například podobný systém, ale především u řemeslných prací, již úspěšně běží na portálu NejŘemeslníci.cz. I zde uživatelé zadávají poptávku a mohou si poté vybrat z různých nabídek již prověřených řemeslníků.

MM_socky3

V zahraničí odpovídá Pikru nejlépe projekt MyTas­kAngel.co.uk Ten je zatím ve své beta verzi. Zadávat úkoly lidem na cestách pak umožňuje projekt GigWalk, který využívá přednosti mobilních zařízení.

Foto: www.isifa.com

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).