Hlavní navigace

Hledáte řešení #EET? Máme souhrn pokladních zařízení pro restaurace a spol.

29. 11. 2016
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

Prvních podnikatelů se EET dotkne již za pár dní. Připravili jsme souhrn, z jakých balíčků pokladních řešení si lze vybírat a na kolik vyjdou.

Jako potřebné minimum jsme stanovili tablet, tiskárnu a software, který disponuje alespoň základními funkcemi pro menší restaurace, bistra, kavárny apod. Právě těch se totiž elektronická evidence tržeb (EET) v první vlně dotkne. Zároveň jsme zařadili i různá podobná řešení v podobě komplexních menších terminálů, které někteří výrobci nabízí. Naopak jsme do seznamu nezařazovali složitější velké pokladní systémy a registrační pokladny, u nichž se ceny pohybují v řádu desetitisíců.

Čtěte také: Hledáte mobilní aplikaci na #EET? Připravili jsme jejich velký souhrn

Řešení EET pro restaurace nabízí mobilní operátoři

Mobilní operátoři se v nabídkách poměrně liší. T-Mobile umožňuje zákazníkům vybrat mezi několika komplexními balíčky. O2 zase nabízí jedno komplexní řešení pro všechny a u Vodafonu si řešení EET musí zákazníci sami poskládat.

Jestliže chcete u T-Mobilu zařízení na EET a tiskárnu, ceny začínají na necelých 11 tisících za pořízení zařízení. Měsíčně se pak platí 478 korun. Pokud však chcete, abyste mohli přijímat i karty, měsíčně již zaplatíte 690 Kč. Internet pro EET pak stojí 49 Kč měsíčně. V ceně ovšem není samotný terminál zahrnut.

O2 má komplexní řešení v podobě O2 eKasa. V balení naleznete elektronickou pokladnu s 10.1“ dotykovým displejem, pokladní tiskárnu s termo tiskem a platební terminál podporující bezkontaktní platby a NFC platby a také mobilní internet. Cena tohoto balíčku činí 6044 Kč. Systém umožňuje více uživatelů, skladové hospodářství. Co se týče měsíčních plateb, ty se odvíjí od částky, kterou u vás zákazníci zaplatí kartou. Pokud více než 100 tisíc měsíčně, pak nic neplatíte (to je pro většinu restauratérů ale sci-fi. Většina tak bude platit buď 499 měsíčně (útraty kartou do 50 tisíc korun měsíčně), nebo 250 Kč (útrata kartou mezi 50 a 100 tisíci Kč měsíčně).

To Vodafone žádné komplexní balíčky nenabízí a podnikatel si vše musí „poskládat sám“. Licence pro restaurace, která má neomezený počet položek a skladové hospodářství, stojí 420 Kč měsíčně. Pokud k ní rovnou chcete zakoupit i tablet, e-shop vám dovolí pouze jednu možnost, a to 8palcový tablet za 3577 Kč. Cena nejlevnější tiskárny, kterou Vodafone k tarifu nabízí, činí 3360 Kč a podporuje pouze operační systém Android. Bez internetu a papírů do tiskárny tak řešení u Vodafonu vyjde na 6933 Kč a dalších 420 Kč měsíčně. V řešení navíc není platební terminál, a pokud chcete přijímat karty, musíte jej pořídit zvlášť. Do konce února 2017 ovšem Vodafone nabízí licenci zdarma.

K zařízení je třeba platit i software

Dotykačka nabízí několik balíčků. Nejlevnější varianta, která se skládá z 8palcového tabletu a tiskárny, vyjde na 6038 Kč. V ceně je navíc i 150 MB dat, díky kterým můžete pokladnu ihned vyzkoušet. Zařízení neobsahuje platební terminál, který je třeba pořídit zvlášť. K zařízení je třeba též dokoupit licenci. Podnikatel má na výběr ze dvou možností, buď licenci Snadno nebo Naplno. V licenci Snadno, která stojí 350 Kč měsíčně, ale nenajdete například skladové hospodářství. Pokud si zaplatíte licenci Naplno na tři roky, vyjde vás na měsíc na 500 korun.

U Storyous, kteří se zaměřují především na gastronomii, lze pořídit nejlevnější balíček za 9063 Kč. Obsahuje 10palcový tablet, Bluetooth tiskárnu a stojan. Pokud chcete platební terminál, musíte jej pořídit zvlášť. Základní licence Free sice nic nestojí, pro běžné restaurace však není moc využitelná. To je až verze Start, která stojí měsíčně 472 korun. Epokladna.cz prodává nejlevněji balíček 8palcového tabletu a tiskárny za 6699 korun. Licence Mini vyjde na 242 korun, nenajdete však u ní podobně jako u konkurenčních základních licencí skladové hospodářství.

Ceny u Rychlé pokladny, kterou prodává firma One Pub, začínají na 6038 korunách za 7palcový tablet a tiskárnu. Nejlevnější tarif vyjde na 289 korun měsíčně a obsahuje i skladové hospodářství. Na druhou stranu umožňuje tento tarif pouze jednoho uživatele a má i další omezení. Podobně vyjde základní verze 10palcového tabletu a tiskárny u SmartPokladny. Cena pořízení začíná na 6038 korunách a nejlevnější tarif Basic vyjde na 303 korun měsíčně. Licenci však lze vyřešit i jednorázovou platbou ve výši 6038 korun.

U EET1 se pak můžete rozhodnout, zda u nejlevnější verze balíčku tabletu s tiskárnou zvolíte vyšší pořizovací náklady na hardware a nižší měsíční za licenci, či opačně. Už při ročním využití ale vychází ceny prakticky nastejno a při víceletém fungování se vyplatí spíše levnější tarif. Tarif obsahuje skladové hospodářství, tarify a statistiky a řadu dalších funkcí.

U Pexesa od společnosti AWIS Holding lze zakoupit nejlevnější balíček 7palcového tabletu a tiskárny za 8942 Kč. Kdo si vystačí s maximálním počtem 100 položek, může využít software Pexeso zdarma. Kdo potřebuje více položek, musí počítat s tím, že cena za licenci činí 422 korun. Kasa FIK nabízí komplexní řešení Orange. Za 9679 získají podnikatelé pokladní terminál s 5.5′ dotykovou obrazovkou, který i tiskne účtenky, dobíjecí základnu a také software Klasik. U řešení Kasa FIK se pak neplatí žádné měsíční ani další poplatky.

Pokud víte o dalších řešeních EET pro restaurace, kavárny apod., která se prodávají v balíčku a mají dohledatelného tvůrce, napište nám je do diskuze a my je po ověření do přehledu doplníme. Nevkládejte prosím aktivní prolinky, ale jen uveďte jméno řešení.

Pokladní řešení Cena pořízení v Kč včetně DPH (zařízení a tiskárna) Cena měsíčně v Kč včetně DPH Platba kartou a terminál  v ceně Připojení na internet v ceně
T-Mobile Od 10 884 690 Ano (terminál není v ceně) Ne (lze dokoupit za 49 Kč měsíčně)
O2 eKasa 6044 499 (může být i 250 či 0) Ano, terminál je v ceně Ano
Vodafone Od 6933 420 Ano (terminál není v ceně) Ne
Dotykačka Od 6038 Od 350 Ano (terminál není v ceně) Ne (z počátku dostanete 150 MB dat)
Storyous Od 9063 Od 0 (prakticky je potřeba licence aspoň za 472 Kč) Ano (terminál není v ceně) Ne
Rychlá pokladna Od 6038 Od 289 Ano (terminál není v ceně) Ne
EET1 Od 8800 Od 483 Ano (terminál není v ceně) Ne
Pexeso Od 8942 Od 0 Ano (terminál není v ceně) Ne
Kasa FIK Od 9679 0 Ano (terminál je v ceně) Ne
SmartPokladna Od 6038 Od 303 Ano (terminál není v ceně) Ne
ePokladna.cz Od 6699 Od 242 Ano (terminál není v ceně) Ne
CINK Od 6038 Od 157 (pro restaurace potřeba alespoň licence za 315) Ano (terminál není v ceně) Ne
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).