Hlavní navigace

HN: Společnost AAA Auto propustila více než třetinu lidí

22. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

K úsporným opatřením sáhla společnost AAA Auto. Autobazarový prodejce působící na trzích v Česku, Slovensku, Polsku, Maďarsku a Rumunsku snížil počet zaměstnanců zhruba o 1300 na současných 2500. Akcie společnosti se obchodují na akciovém trhu v Česku a Maďarsku – na pražské i budapešťské burze patří k titulům s největším propadem.

Výrazné snížení počtu zaměstnanců je jedním z mnoha opatření, které mají firmě pomoci vymanit se ze špatných hospodářských výsledků a nepříznivé situace na trhu. Ztráta společnosti za rok 2007 činila 4,78 milionu eur. Informují o tom Hospodářské noviny.

HN, LN: Ministerstvo zemědělství má blokovaný majetek exekutory

Ministerstvo zemědělství se dostalo do problému. Exekutoři mu zablokovali veškeré nemovitosti v celém Česku, píší Hospodářské noviny.

Důvodem je dlouhotrvající spor s manželským párem z Moravy. Ten zažaloval ministerstvo kvůli nevyplacení restituční náhrady za chalupu. Ministerstvo mělo vyplatit asi půl milionu korun a zhruba 100 tisíc jako náhradu za soudní výlohy. Úřad však neposlal peníze včas. Proto má blokován celý svůj nemovitý majetek, dodávají Lidové noviny.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).