Hlavní navigace

HN: Ceny pohonných hmot prudce klesly

20. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Globální krize tlačí velkoobchodní ceny benzínu a nafty dolů. Během minulého týdne klesla tato cena u litru nafty o korunu, u benzínu pak ještě více. Tento trend by měl v nejbližších dnech s největší pravděpodobností pokračovat, informují Hospodářské noviny.

Minulý týden potěšil jistě všechny motoristy. Světová finanční krize se totiž na ceně ropy odráží pro ně více než příjemným způsobem. Jen za minulý týden poklesla velkoobchodní cena litru nafty o korunu, u benzínu byl tento pokles ještě o něco větší. Tento trend by si ceny pohonných hmot měly ještě nějaký čas udržet. Čerpací stanice, ač benzín a naftu již zlevňují, budou muset s cenou ještě níže. Donutí je stále se zvyšující rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou.

U pump s nejnižšími cenami už se dá litr Naturalu 95 koupit i za méně než 28 korun. Nyní je to poprvé, co se cena pohonných hmot dostala pod hranici 30 korun, informují Hospodářské noviny s tím, že se dá očekávat další až korunové zlevnění, zejména u nafty. Velkoobchodní ceny se řídí vývojem na burze v Rotterdamu, kde se na začátku týdne tuna nafty obchodovala za skoro 800 dolarů a na konci týdne tato cena byla o téměř 100 dolarů nižší. Čtěte více: Za kolik tankujeme nyní a jak se ceny asi změní?

LN: Volby vyhrála bezkonkurenčně strana ČSSD

Pro ODS skončily tyto volby velice nepříznivě. Drtivou většinou je porazila strana ČSSD. V těch krajských ještě více než v senátních. K tomuto vývoji asi přispěl i fakt, že větší podporu nezaznamenala Strana zelených ani lidovci. ODS tak neměla moc možností vytvořit v krajích koalici, v níž by ČSSD chyběla, informují Lidové noviny. Ta teď může realizovat svůj plán tvořit koalici s malými stranami. Tam kde to nepůjde, bude pravděpodobně vládnout klidně i s komunisty.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).