Hlavní navigace

HN, LN, Právo: ČD Cargo za pololetí v zisku 335 mil. Kč

21. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dceřiná společnost Českých drah ČD Cargo dosáhla za první pololetí roku 2008 zisk 335 milionů Kč. Na zisku se nepříznivě projevil zejména nižší vývoz obilí, stagnace na trhu se dřevem a také silná koruna. Někteří zákazníci dopravce totiž platí v eurech. Informují Hospodářské noviny. V tomto kontextu lze dosažený výsledek hodnotit pozitivně, uvedl pro deník Právo generální ředitel ČD Cargo Josef Bazala.

ČD Cargo je jednou z největších železničních dopravních společností v celé EU. Zabývá se nákladní přepravou, vlastní asi 900 lokomotiv, 27 000 nákladních vozů a zaměstnává kolem 11 tisíc lidí. Stát plánuje v budoucnu její privatizaci.

HN, LN: Komerční banka přistoupila ke snížení úrokových sazeb z hypotečních úvěrů

Komerční banka snižuje s platností od 21. srpna 2008 úrokovou sazbu u hypotečních úvěru o 0,5 procentního bodu. Děje se tak dva týdny poté, co ke snížení sazeb přistoupila Česká národní banka. Klienti se tak nyní mohou dočkat úrokových sazeb (u všech fixací – jeden rok až patnáct let) od 4,99 % ročně, uvádějí Lidové noviny. Hospodářské noviny dodávají, že k podobnému kroku se v blízké době chystají i další významné banky.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).