Hlavní navigace

Hospodaření se zhoršilo nejvíce firmám v Libereckém kraji

3. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hospodaření se díky krizi nejvíce zhoršilo u firem z Libereckého kraje. Nejvíce spokojené jsou podniky z Moravskoslezského kraje a naopak pesimismus vládne v Plzeňském kraji, informuje průzkum Hospodářské komory ČR (HK ČR) zaměřený na 2320 firem.

Finanční krize se v posledním kvartálu odrazila na hospodaření většiny podniků v ČR. V některých krajích jsou však dopady výraznější. Nejvíce se krize odrazila na hospodaření firem z Libereckého kraje, kde zhoršení hlásí přes 40 % podniků. Zvláštností je, že právě v tomto kraji se nevyskytuje firma, která by považovala uplynulý rok za neúspěšný. Většina firem považuje právě končící rok za úspěšný, ale s velkými obavami vyhlížejí, co přinese a jaký dopad bude mít na jejich podnikání rok příští, uvedl k výzkumu Petr Kužel, prezident Hospodářské komory České republiky k výsledkům průzkumu.

Nejvyšší počet firem (přes 50 %), které v průzkumu vyjádřily spokojenost s výsledky jejich činnosti za minulý rok, se nachází v Moravskoslezském kraji. Pesimismus naopak vládne v Plzeňském kraji, kde téměř tři čtvrtiny dotázaných předpokládá, že se současná krize protáhne až do roku 2010. A co si podnikatelé budou spojovat s rokem 2008 nejvíce? Podle průzkumu to je růst cen energií, dopady finanční krize a přetrvávající administrativ­ní zátěž.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).