Hlavní navigace

Hospodářská komora ověřila tisíc kvalifikací

28. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Již 1000 osvědčení o získání dílčí kvalifikace vydala Hospodářská komora ČR. Dílčí kvalifikace reagují na aktuální požadavky trhu práce a předpokládá se, že zájem o jejich získání bude narůstat. Vykonání zkoušky totiž předčí svou hodnotu kvalifikaci dokladovanou výučním listem nebo maturitou získanými před mnoha lety. Pro některé obory navíc neexistuje školní vzdělání, takže je jediným způsobem, jak kompetence důvěryhodně ověřit. Do komorou doposud ověřovaných kvalifikací patří strážný, detektiv koncipient nebo kvalifikace z nábytkářského průmyslu a gastronomie. Nově se zde zařadili elektromechanik a kominík. A profese z oblasti bezpečnostního průmyslu mají dokonce kvalifikační zkoušky jako podmínku výkonu činnosti.

Počtem vydaných certifikátů se Hospodářská komora ČR řadí v Česku na první místo. Tím, že jsme jako první překonali tuto symbolickou metu, jsme zároveň dodrželi naše předsevzetí: být jedničkou v ověřování kvalifikací, okomentoval výsledek viceprezident komory Zdeněk Somr.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).