Hlavní navigace

Hospody musí od středy zavřít, bude platit i zákaz pití alkoholu na veřejnosti

12. 10. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ilustrační obrázek Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Od středy budou platit další opatření. Zavřít budou muset restaurace, bary i kluby. Bude rovněž zakázáno pití alkoholu na veřejnosti.

Vláda dneska rozhodla o dalších protiepidemických opatřeních, která změní a rozšíří stávající opatření. Platit by měla do konce nouzového stavu (3. listopadu).

Restaurace zavřou, zákaz pití alkoholu na veřejnosti

Vláda dnes oznámila další protiepidemická opatření, která budou platit od středy 14. října. Zavřít pro veřejnost budou muset restaurace, bary i kluby a prodávat budou moci jen s sebou. Výjimku mají hotelové restaurace, které mohou mít pro hosty otevřeno do 20 hodin. Zároveň bude od středy zakázáno pít alkohol na veřejnosti. Dále bude omezeno shromažďování na 6 lidí a roušky budou povinné na zastávkách MHD. Omezení by měla prozatím platit do 3. listopadu.

Opatření se dotknou i škol, které s výjimkou mateřských musí přejít na distanční výuku. Pro děti pracovníků integrovaného záchranného systému a sociálních služeb budou zřízeny jakési družiny, kam budou moct lidé své potomky umístit. Výuka na prvním stupni základních škol by se měla obnovit 2. listopadu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).