Hlavní navigace

I Češi umí dobrou kávu, CrossCafé otevřelo další pobočku

Autor: www.isifa.com
Michael Hovorka

Čechům káva chutná, kavárenský trh se rozrůstá. Otevírají se nové pobočky. Na konci února byla otevřena další kavárna řetězce CrossCafé.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Kavárenský řetězec CrossCafé je český originální franchisingový koncept nekuřáckých kaváren. Nově otevřená pobočka, kterou najdete v Praze na Strossmayerově náměstí, je 17. v pořadí. Do konce roku 2014 plánuje společnost otevřít další čtyři. Tři z nich budou kávu nabízet mimo metropoli.

Čtěte také: Z právničky majitelkou kavárny. Proč ne, život nemusí být krysí závod

Ilustrační obrázek.
Autor: www.isifa.com

Češi si kávu začínají vychutnávat

Šéf řetězce CrossCafé Jan Janák vidí důvod rostoucího zájmu potenciálních franchisantů především v podmínkách získání licence, které jsou ve srovnání se těmi zahraničních kavárenských společností mnohem příznivější: Zatímco kavárenští hosté oceňují služby a originální nekuřácký prostor s funkčním designem, budoucí franchisanti kvitují pozitivní vnímání značky a celkový obchodní koncept. Svoji roli hraje i fakt, že CrossCafe nabízí příznivější podmínky pro poskytnutí licence než nadnárodní značky.

Konkurence ze zahraničí je veliká

Vedle tuzemského řetězce CrossCaffé si dobrou kávu dáte také ve Starbucksu. Americký řetězec u nás svou první kavárnu otevřel už v roce 2008. Od té doby se každým rokem rozrůstá, a to po celém území České republiky. Cestu do regionů začala společnost hledat v době, kdy byla krajská města obsazována konkurenčními řetězci. Na konci loňského roku vznikla nová pobočka v Ostravě. Moravskoslezský kraj je pro nás důležitým regionem a do budoucna plánujeme další expanzi v rámci Moravy, prozradil Brian Aherne, šéf kavárenského řetězce pro Česko a jižní Polsko.

Mohlo by vás zaujmout: Je jim přes dvacet. Otevřeli v Brně kavárnu, která láká na neotřelý koncept

Mezi další konkurenty, kteří se k libosti českých milovníků kávy rozrůstají po republice, je britský kavárenský řetězec Costa Coffee. Na britském trhu oslaví letos 43 let, na tom českém 6 let. V roce 2011 převzala Costa Coffee síť třinácti českých poboček společnosti Coffee Heaven. Dát si šálek kávy v kavárnách Costa Coffee můžete na 25 pobočkách.

Tip-onlineucto

V tomto roce chystáme otevření dalších 5 kaváren, zaměřit se kromě Prahy chceme i na regionální města, kde vidíme nevyužitý potenciál, potvrdil pro server Franchising.cz jednatel firmy Best Coffee provozující řetězec Costa Coffee Richard Procházka.

Čtěte také: Little Rock Star, rebelky s dupačkami a bryndáky dobývají trh

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).