Hlavní navigace

I malá firma může nakupovat s VIP výhodami. Cest k úsporám existuje několik

20. 5. 2015
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed
Víme, jak ušetřit na nutných výdajích vaší firmy. Zkuste asistované nákupy, slevové servery pro podnikatele nebo pořízení zboží v zámoří.

Platby za energie, pohonné hmoty, kancelářské potřeby, telekomunikační služby, pojištění, ale i výrobní materiál a tak dále. To vše jsou položky, za které firmy platí nemálo peněz. Dá se na nich ušetřit bez nutnosti omezování chodu firmy? Samozřejmě ano. Pravidelní zákazníci dostávají od svých dodavatelů buď slevy, nebo jiné výhody, řada větších firem nakupuje elektřinu nebo nejrůznější komodity v aukcích. Možností výhodnějšího nákupu je ale ještě víc a jsou dostupné i pro malé firmy nebo i jednotlivé živnostníky. Vyberte si tu pro vás nejvýhodnější.

Slevové servery pro firmy

Ilustrační obrázek.
Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed

Při firemním nákupu se dá ušetřit. Stačí vyhledat slevy pro firmy nebo se spojit s jinými zákazníky a domoci se lepší ceny společně.

Slevové servery jsou v Česku velmi populární a podnikatelé a firmy je většinou znají a využívají jen jako jednu z cest, jak se dostat k novým zákazníkům. Existují ale i specializované slevové servery, kde jsou v pozici zákazníků právě podnikatelé. Příkladem může být Firmoslev.cz, slevový server zaměřený výhradně na prodej zlevněných produktů a služeb pro podnikatele, živnostníky i firmy. V B2B nabídce je široké spektrum zboží a služeb užitečných pro podnikání, zejména se jedná o kancelářské potřeby, prezentační materiály, služby pro zajištění běhu firmy, eventy pro zaměstnance, ale i jednotlivé služby firem a živnostníků.

Firmoslev.cz funguje jako každý jiný slevový portál, ovšem s tím rozdílem, že se na něm dá nakupovat jen s IČO. Jinak nechybí hodnocení prodejců a jejich služeb a je také možné s nimi před uskutečněním nákupu komunikovat. Dotazy a odpovědi na ně jsou viditelné všem uživatelům a závazné pro všechny zákazníky. Provozovatel serveru se zavazuje, že před zveřejněním nabídky ověří, zda je sleva skutečná, aby šlo o skutečně výhodné nabídky a nejen reklamní triky, které jsou známé z běžných slevových serverů. Minimální sleva musí být 20 %. Kvalita nabídky je zajištěna i tím, že pokud prodejce nakupujícím nevyhovuje, nemá dále umožněno na Firmoslev.cz prodávat.

Klub podnikatelů poskytujících si slevy

Na trochu jiném principu funguje slevový server Firmafirmě.cz. Ten reprezentuje firmy, které na základě své registrace získávají celoročně a neomezeně slevy od ostatních, zde taktéž registrovaných firem. Tyto slevy se vztahují na produkty i služby, ve kterých jednotlivé firmy podnikají. Firmy si samy zvolí výši slevy, kterou ostatním registrovaným nabídnou. Registrovaní uživatelé se při čerpání slev prokazují embosovanou kartou, na které je vyraženo jméno společnosti. Tuto kartu mohou při čerpání slev využít rodinní příslušníci a také firemní zaměstnanci. Cílem je, aby podnikatelé mohli libovolně nakupovat zboží a služby u firem, které obchodují v jiném odvětví, využívat jejich slev a šetřit tak své finance.

Pro přihlášení a čerpání poskytovaných slev je nutné stát se registrovaným uživatelem. Tím se stanete po zapsání své firmy na tento portál a současně po stanovení slevy, kterou budete ostatním zapsaným firmám poskytovat. Neregistrovaný uživatel pouze nahlíží do katalogu firem, kde je uveden popis jejich podnikatelské činnosti, příslušné kontakty s vyobrazením firemního loga, zvoleného obrázku a mapa sídla firmy. Výše poskytované slevy a kontaktní formulář se neregistrovanému uživateli nezobrazí z důvodu dodržování obecných zásad trhu. 

Psali jsme: Jak ušetřit až pětinu nákladů během pár minut? Nakupujte v e-aukcíchAukce energií mají svá pro i proti. Víte, kdy se vám vyplatí?

Nákupní aliance

Výhodněji se dá nakupovat i přes takzvané nákupní aliance. Nejznámějším českým zástupcem je AXIGON, aliance o 10 000 členech, která byla donedávna provozována v partnerství s Hospodářskou komorou ČR. Aliance využívá spojení sil svých členů, živnostníků a malých a středních firem, k vyjednávání s dodavateli. Za výhodnější ceny si jejím prostřednictvím můžete nakoupit tankovací karty, havarijní a povinné ručení pro firemní vozy, výpočetní a IT techniku, kancelářské potřeby, ale i elektřinu a plyn nebo služby telefonních operátorů.

Zástupci aliance slibují, že i nejmenší firmy díky ní mohou dosáhnout takových výhod a slev jako ty největší. Využití výhod navíc není podmíněno závazkem k minimálním odběrům, což je sympatické především pro živnostníky. Většina služeb partnerů AXIGONu je nastavena tak, abyste mohli získat všechny výhody bez závazku na dobu určitou. Tím se tato aliance odlišuje od skupinových nákupů. Nákupní aliance je dlouhodobé uskupení a výhody jsou proto dojednávány dopředu a nastálo. Drtivá většina skupinových slev dostupných například přes mobilní operátory má naopak pouze dočasný charakter.

Jste odborník na oblasti, které se týkají byznysu? Registrujte se do databáze odborníků serveru Podnikatel.cz a podílejte se tak na zkvalitňování obsahu serveru Podnikatel.cz. Registrovat

Asistované nákupy z USA

Díky velké konkurenci je v USA hodně zboží výrazně levnější než v Evropě. Pro firmy je tudíž výhodné nakupovat v zámoří, a to zejména přes internetové obchody. Problém je v tom, že řada amerických internetových obchodů neumožňuje zaslání zboží na adresu mimo území USA. Řešením je služba Shipito, která zajišťuje takzvaný asistovaný nákup. Jak? Svým klientům poskytuje americkou adresu a zboží k nim dopravuje prostřednictvím přeposílání. Systém funguje velmi jednoduše. Zákazník si vybere zboží a sdělí všechny podrobnosti o něm zprostředkovateli. Ten pak zkontroluje dostupnost a cenu a provede nákup. Pro úspěšný asistovaný nákup musí být k dispozici minimálně polovina poptávaných produktů, jinak je objednávka zrušena. Nákup je hrazen z depozitu každého klienta a jeho cenu zvyšuje příplatek za služby zprostředkovatele.

Před odesláním balíku ze skladu do cílové země je potřeba zkompletovat celní prohlášení, ve kterém vyplníte, co se v balíku nachází a jaká je hodnota jednotlivého zboží. Celní prohlášení je vyžadováno pro mezinárodní dopravu a bez pravdivě vyplněného prohlášení nelze zásilku odeslat. Pokud si nejste jisti, co vaše zásilka obsahuje, například když obchod rozdělí jednu objednávku do několika zásilek, může ji pracovník služby otevřít a zkontrolovat. Pokud potřebujete platební kartu s americkou fakturační adresou, pomůže vám služba Shipito takovou kartu získat. V nabídce je několik variant služeb, například jedna zásilka vychází na dolar plus poštovné. Při větším a častějším odběru je vhodné zřídit si speciální schránku a zásilky konsolidovat do jediné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).