Hlavní navigace

Názor k článku I malá firma může obstát ve světě. Nesmí se ale bát novinek od Tomáš Marný - Zavřete do prázdné místnosti 20 opic. Pod strop do...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 7. 2013 21:04

  Tomáš Marný (neregistrovaný) ---.opera-mini.net
  1. Zavřete do prázdné místnosti 20 opic.
  2. Pod strop do středu místnosti zavěste banán a přisuňte k němu žebřík tak, aby se dalo na banán dosáhnout. Je důležité, aby se k banánů nedalo dostat jinou cestou než po žebříku.
  3. Nainstalujte na strop systém, který vždy, když nějaká opice začne vylézat nahoru po žebříku, spustí na celou plochu místnosti ledovou sprchu (něco na způsob hašení požáru).
  4. Opice se rychle naučí, že není možné lézt po žebříku, aby se zároveň nespustila ledová sprcha.
  5. Potom nahraďte jednu z 20 opic novou. Ta se hned zkusí přiblížit k žebříku a dostat se tak k banánů. Zbytek opic se na ní okamžitě vrhne a začne ji mlátit, i když chuděra netuší vůbec proč.
  6. Následně vyměňte další starou opici za novou. Při jejím pokusu o zteč banánů se ostatní na ní opět vrhnou a ta, která byla dodána těsně před ní, ji bude mlátit nejvíc.
  7. Pokračujte ve výměně opic podle předešlého vzoru až do té doby, než budou všechny opice „nové“.
  8. Nyní už se žádná z opic neodváží přiblížit k žebříku a i kdyby to nějakou opici z nějakého důvodů jenom napadlo, ostatní ji zmasakrují a nejhorší na té věci je, že ani jedna z opic nebude tušit důvod.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).