Hlavní navigace

Ice Bucket Challenge se šíří i byznysem. Podívejte se, kdo se už zapojil

Ice Bucket Challenge se šíří i světem byznysu. Podívejte se, kdo všechno z podnikatelů a manažerů se už nechal polít kbelíkem studené vody.
Daniel Morávek 28. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ice Bucket Challenge přijímají lidé ze všech možných sfér veřejného života, podnikatele a manažery nevyjímaje. Zatímco řada osobností amerického podnikatelského života si už kbelík ledové vody na hlavu vylila, v Česku zatím jde o čestné výjimky. První vlaštovkou se před několika dny stal miliardář a ministr financí Andrej Babiš.

Ice Bucket Challenge se šíří už i v ČR

Výzvu Ice Bucket Challenge spustila charitativní organizace ALS Association, která pomáhá osobám s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS). Princip akce spočívá v tom, že oslovená osoba si musí do 24 hodin vylít na hlavu kbelík studené vody. Kdo odmítne, měl by na konto ALS zaslat příspěvek. Vesměs však akce funguje tak, že celebrity se studenou vodou polijí a peníze i tak pošlou. 

EBF-tip-řečníci-havryluk_braverman_jeřábek_bajer

Akce Ice Bucket Challenge už dorazila i do Čech. Převážně se jí však zatím zúčastnily osobnosti ze sportovní branže a kultury. Jednalo se například o fotbalistu Petra Čecha, tenistu Radka Štěpánka či muzikanta Richarda Krajča. Před pár dny se k nim konečně přidala i osobnost ze světa byznysu, konkrétně miliardář a stávající ministr financí Andrej Babiš.

V USA se přitom do Ice Bucket Challenge už zapojila celá řada významných podnikatelů a manažerů. Patří mezi ně například zakladatel Microsoftu Bill Gates, tvůrce Facebooku Mark Zuckerberg či ředitel společnosti Apple Tim Cook.

Tady jsou vybraná videa

Bill Gates

Andrej Babiš

Mark Zuckerberg

Elon Musk

Tim Cook

Reed Hastings

Jeff Bezos

Marissa Mayer

Larry Page and Sergey Brin

Dick Costolo

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).