Hlavní navigace

Informujte se o připravovaných změnách občanského a obchodního zákoníku

15. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo spravedlnosti představilo internetové stránky k novému občanskému zákoníku. Občané zde naleznou informace k připravovanému návrhu zákoníku a také návrh nové podoby obchodního zákona a zákona o mezinárodním právu soukromém. Stránky obsahují shrnutí připravovaných změn, odůvodnění a informace o některých pojmech a institucích.

Ministerstvo spravedlnosti spustilo nové internetové stránky, na kterých mohou jejich návštěvníci sledovat návrh nového občanského zákoníku. Naleznou zde také připravované změny obchodního zákona a zákona o mezinárodním právu soukromém. Nový informační web si klade za cíl ulehčit veřejnosti orientaci v procesu rekodifikace soukromého práva a poskytovat informace o aktuálním dění v této oblasti, uvádí ministr Jiří Pospíšil.

Na webových stránkách jsou uváděny texty navrhovaných právních změn ve znění, ve kterém byly odeslány do připomínkového řízení. Informace jsou dělené do šesti okruhů podle jednotlivých částí zákona. Pro širší obeznámení s touto problematikou je na webu i mnoho dalších tematicky příbuzných materiálů. Právní úpravy jsou zde přehledně shrnuty a je k nim připojeno i jejich odůvodnění. Web rozvádí i význam některých důležitých pojmů a informuje o institutech, se kterými návrh občanského zákoníku pracuje. Stejně tak již fungují stránky k novému insolvenčnímu zákonu, který nabyl účinnosti 1. ledna 2008. Čtěte také: Ministerstvo umožní připomínkovat změny v zákoníku práce

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).