Hlavní navigace

„Inkasní exekutor“ není totéž co exekutor

27. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nekalé praktiky společnosti DEREDES odsuzuje Asociace inkasních agentur (AIA). Tato společnost pro své regionální inspektory používá název „inkasní exekutor“. Název je podle AIA velmi zavádějící a dochází k dezinformaci dlužníků. Mohou tak nabýt dojmu, že jednají s exekutorem. Zároveň tímto dochází k poškozování pověsti solidních inkasních agentur, které dodržují Etický kodex a nezneužívají slova exekuce a plně respektují zákonná práva spotřebitelů, upozorňuje člen Asociační rady Zbyněk Kadidlo.

Inkasní agentury sdružené v asociaci zprostředkovávají věřitelům dlužnické úhrady zejména formou mimosoudního inkasa pohledávek. Ve svém důsledku snižují náklady dlužníka spojené s jeho opožděnou úhradou závazků, a to zejména předcházením soudnímu a exekučnímu způsobu vymáhání. Ovšem navozování dojmu exekuce při vykonávání obvyklé inkasní činnosti je dle Asociace inkasních agentur velmi nevhodné a zavádějící.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).