Hlavní navigace

Interní auditoři nejsou připraveni na změny

14. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Oživení na trhu fúzí a akvizic, přísnější regulace a pokračující rozmach sociálních médií či technologií, jako je cloud computing. To jsou hlavní rizika, kterým budou letos firmy čelit. Generální ředitelé se neobejdou bez pomoci interních auditorů. Na tuto situaci ovšem zdaleka nejsou firemní auditoři připraveni a budou potřebovat i nezávislý pohled zvenčí. To jsou výsledky průzkumu Globální stav interního auditu poradenská síě PwC.

Průzkum mezi českými interními auditory ukázal, že se sice již nemusí obávat dalšího snižování rozpočtů svých oddělení, hlavní náplní jejich práce však stále bude hledání efektivností a úspor. Věnovat tomu budou dvojnásobek času než jejich kolegové ve světě, uvedl Roman Pavloušek, ředitel týmu interního auditu ve společnosti PwC Česká republika. Dodal, že zatím stále spíše hledají procesy, jak uspořit, než rizika, která tyto procesy s sebou přinášejí.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).