Hlavní navigace

Investice do realit v řádu desítek miliard korun

29. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost J & T Real Estate CZ dnes souhrnně představila své aktuální projekty v České republice. Společnost patří do skupiny J & T, která podniká v privátním bankovnictví, energetice či realitách na Slovensku, v Česku, Rusku, Švýcarsku nabo Karibiku. Jedná se jak o administrativní a obchodní prostory, tak o bytové projekty a hotely.

V Praze jde třeba o perspektivní lokalitu Prosek, jejíž potenciál vzroste díky výstavbě metra. Nebo o Holešovice, kde společnost zatím jedná o výškových budovách – projekt obsahuje 42. patrové stavby. J & T se účastní také soutěže na území Rohanského ostrova, kde by měla kromě výstavby vzniknout také sportovně-rekreační zóna. Společnost se podílí i na revitalizaci ostrova Štvanice, kde vzniká mimo jiné wellness centrum.

V Brně na území brownfieldu Zbrojovka pak má společnost v plánu výstavbu celé nové čtvrti, kde by vedle bytů vznikly i kancelářské a obchodní prostory. Z českých lokalit vedle Prahy a Brna investuje J & T také v Hradci Králové a Vrchlabí. Dušan Palcr, partner skupiny, který je zodpovědný za real-estate v Česku, vidí jako další perspektivní město Ostravu.

V oblasti realit hodlá skupina v příštích pěti letech proinvestovat asi 90 miliard korun, a to na všech trzích, kde v realitách podniká – v ČR, na Slovensku, v Rusku a Karibiku.

Palcr sice nechce být příliš optimistický, nicméně se nebojí, že by se projektů v Česku dotkla realitní krize.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).