Hlavní navigace

Názory k článku Necháváte dveře od své kanceláře zavřené? Vaše firemní kultura není postavena na důvěře

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 12. 2010 19:38

  marcelpraha (neregistrovaný) ---.a1m.cz
  Povrchní text:( Jen jedna otázka - autor je personálním ředitelem, měl vůbec podřízené a nemyslím 5 živnostníků na švarcsystém?:)
 • 16. 12. 2010 23:47

  Tom (neregistrovaný) ---.56.broadband3.iol.cz
  Jak mít dveře do kanceláře otevřené?! Jako majitel (držitel 100% podílu) a jednatel společnosti pracuji většinu pracovní doby s informacemi, které podléhají nevyššímu utajení a jejich vynesení jenom mimo moji kancelář by opravdu bylo přinejmenším nepříjemné.

  Nějak si nedokážu představit, že bych třeba analyzoval výsledovku, dělal bilanci, prováděl novou cenotvorbu pro další období - všechno měl pěkně na tabuli, abych se v tom vyznal a do toho jednal s dodaveteli a měl tam i minimálně jejich jména a kdo co dělá... A kdokoli by mohl přijít a "vočíhnout" si to :-D

  A jelikož něco na tento způsob dělám neustále, protože neustále je potřeba vymýšlet nové produkty, inovace, předhánět konkurenci, nemohu z bezpečnostních opatření nikdy polevit.

  V současnosti vstup do mojí kanceláře hlídá bezpečnostní agentura a bez pozvání tam můžu jenom já - i když za mnou jde moje matka, žena nebo můj bratr, tak musí chvilku počkat.

  Myslím, že kdo si může dovolit mít neustále otevřeno, tak buď nic nedělá a nebo je sebevrah. Každopádně ani jedno není dobře :-)

  Co se "firemní kultury" týče, tak absolutně nic nenařizuji. Mám domluveného dodavatele společenského oblečení pro zaměstnance i pro mě a zaměstnanci tam získají vše, co potřebují naprosto zdarma. Ale jestli někdo chce chodit třeba s barevným kohoutem a rozervanými jeany je to čistě jeho business, dokud se to neodráží na výsledcích jako je míra ziskovosti jeho zákazníků, tak je mi to naprosto jedno. Naopak, jsem rád, že mám ve firmě individuální zaměstnance a díky tomu najdu pro každého zákazníka správného člověka, který s ním může být "na jedné vlně".

  Vůbec nechápu jak "nařídit otevřené dveře" může zvýšit důvěru :-) Je to jako známé pořekadlo: "Jestli řekneš, že jsem hrubián, dostaneš přes držku!". Tedy ta věta popírá sama sebe, protože jestli něco NAŘÍDÍM, budou dveře otevřené z nařízení a ne z důvěry :-D
 • 21. 12. 2010 16:12

  marcelpraha (neregistrovaný) ---.a1m.cz
  Autor raději nediskutuje. Opsat článek z veřejných blábolů je snadné. Kdyby se s námi začal bavit, zjistilo by se, že v životě nepostavil žádnou firmu, akorát o tom umí krásně vykládat a posílat konzultantské faktury. Díky, nechci!
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).