Hlavní navigace

Jak rychle dopravit zásilku? Jedině letecky

14. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed
I v přepravování malých zásilek se začíná stále více prosazovat letecká přeprava. Ve velkých městech s hustým provozem se to vyplatí.

Jak v přecpaném městě dostat zásilku od odesílatele k příjemci co nejdříve? Mnoho způsobů neexistuje. Dříve toto zajišťovala třeba potrubní pošta nebo poslíčky na bicyklech. V americkém Los Angeles ale volí vzdušnou cestu. Přepravu zásilek urychluje helikoptéra. Službu nabízí expresní společnost DHL. Leteckou přepravu nabízí každé ráno do 9:00, kdy město andělů ochromují dopravní zácpy. Službu se naučili využívat například bankéři v obchodním centru Los Angeles. Jako první je totiž služba poskytována finančním společnostem. Pokud podniky vyžadují doručování brzy ráno bleskovou rychlostí, DHL Express jim přináší další pojistku díky prvotřídní přepravní službě využívající helikoptéru, říká Mike Parra, CEO DHL Express USA.

Ilustrační obrázek.
Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed

Ilustrační obrázek.

Mezinárodní zásilky dorazí do terminálu DHL na mezinárodním letišti v Los Angeles a konkrétní zásilky jsou pak přepraveny helikoptérou na vyhrazený heliport v centru města. Kurýr DHL dorazí k helikoptéře a poslední míle už zásilky cestují klasicky po zemi. Helikoptéra může přepravit více než 350 kilogramů dopisů a balíků. Stejnou službu už znají i obyvatelé New Yorku nebo New Jersey.

Expresní leteckou přepravu zásilek testuje i internetový obchodní dům Amazon. Ten ale hodlá místo klasických helikoptér využít moderní drony, tedy bezpilotní letadla, které jsou schopné doručit menší zásilky. Uvedení služby do praxe by Amazon měl stihnout do pěti let.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).