Hlavní navigace

Názory k článku Založit e-shop rozhodně není jednoduché, tvrdí profíci z oboru

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 3. 5. 2011 8:58

  David (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz
  3. 5. 2011 10:34 smazal Admin serveru, důvod: SPAM
 • 17. 5. 2011 21:36

  Skranc (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
  Dobry den, pracuji jako marketingovy poradce pro vyrobce lektronickych obchodu www.webczech.cz a jeste bych rad pridal jednu radu kazdemu kdo chce nyni rozjet vlastni e-shop. Zacina se tu totiz velmi rozmahat zpusob prodeje pres e-shopy postaveny na tom, ze od dodavatele dostanete datovou vetu (tzv. XML feed) ktery obsahuje popisky, ceny a skladovou dostupnost. Tento XML feed Vam automaticky naplni e-shop y Vy se o nic nemusite starat. Dokonce v nekterych pripadech se nemusite starat ani o odesilani zbozi protoze i toto zajistuje dodavatel Vasim jmenem. Ze zkusenosti vsak vim, ze se pak nemusite starat ani o fakturaci, protoze nic nevydelate.
  Stejny XML feed totiz bude v republice pouzivat dalsich cca 100 e-shopu a jedine cim se od nich lisite je cena a tak zacina cenovy souboj o to, kdo bude nejlevnejsi. Tento souboj konci tak, ze se notebook za 17 000Kc prodava s marzi 10Kc.
  Chcete-li uspet vyberte si uzce profilovanou skupinu produktu, tyto si sami nafotte, napiste k nim popisky a dejte do nich srdce. Zakaznik v kamennem obchodu nakupuje podle toho co vidi, podle ochoty prodavace a spousty dalsich prvku. Duveru v e-shop vsak ziskava hlavne popisem a fotkami zbozi. Na zaklade vlastnich popisu pochopi, ze se v tomto vyznate a mate tak mnohem vetsi sanci ziskat jeho duveru.

  Jan Skranc
  skranc@webczech.cz
 • 20. 10. 2012 1:42

  drake12 (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz
  20. 10. 2012 12:40 smazal Admin Podnikatel.cz, důvod: Příspěvek obsahuje nepovolený komerční odkaz.
 • 2. 6. 2013 1:39

  Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  asi bych k předchozímu tvrzení podotknul jedno. Určitě nemá cenu se dělat s "vlastními fotkami" a "vlastními popisky". Pokud někdo začíná má milion starostí. A osobně to řeknu asi takhle. Najdu si web, kde mají jasný popisek a pak jdu na web kde to samý zboží mají levněji. Bohužel taková je praxe v ČR. "Srdce" prodávajícího nezajímá... Osobně razím metodu obrat => zisk...

 • 17. 12. 2013 9:19

  Michal P. (neregistrovaný) ---.static.adsl.vodafone.cz

  Pronájem Eshopů sebou přináší hned několik velkých nevýhod. Provozovatel Eshopu nikdy nezíská řešení jemu na míru. Má prostě nějakou šablonu a upřímně sám jako zákazník podobné prodejce zcela ignoruji, protože není nic ubožejšího, než pronajatý systém a dostupnost zboží u dodavatele. Technická podpora neznamená programování modulů. To je největší bullshit tohoto článku. Žít s představou, že někdo poskytne řešení včetně podpory (poradenství, konzultace, hosting, aktualizace atd.) a zároveň v za nízký paušál získá možnost "zdarma" programování modulů je zcela utopická. Minimálně je třeba napojit účetní systém a implementovat platby. Pak záleží na tom, jestli to s Eshopem myslím vážně a chci jej rozvíjet nebo to beru jako naivní pokus o vydělání drobných. Pokud to myslím vážně, pak bych měl mít Eshop na míru svému podnikání. Některá řešení přitom nemusí nutně znamenat výdaje ve statisících, ale desetitisící, pokud se rozhodnu vytvořit malý, zaměřený, ale kvalitně zpracovaný Eshop.

 • 20. 8. 2014 21:15

  Bára Janoušková (neregistrovaný) ---.90.broadband11.iol.cz

  Dobrý den, spolu s kamarádkou jsme otevřeli menší knihkupectví v blízkosti univerzitního kampusu. Svůj sortiment jsme nakonec rozšířili i o papírnictví - snažíme se reflektovat na požadavky zákazníků. poslední dobou jsme začali přemýšlet o vytvoření webových stránek a spuštění e-shopu. Tady však nastává problém, ani jedna z nás této problematice nerozumíme, při pokusu vytvořit www stránky, se nám sice nějaké polotovar podařilo vytvořit, ale efektivita byla nulová :-(
  Přemýšlíme zda se pustit do dalších pokusů, a nebo se obrátit na odborníky a nechat se s tím pomoct. Sice to stojí nějakou tu korunu, ale myslím, že by to za to stálo...
  Myslíte že to má nějaký smysl?? Nemáte nějakou zkušenost??Mělo by to být nezávazné, a pak nám to snad pomůže rozhodnout se jak dál.

  21. 8. 2014 9:07 redakčně upraveno, důvod: úprava komentáře