Hlavní navigace

Jak se zapojujete do přípravy vládních dokumentů, ptá se ministerstvo

8. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Odbor reformy regulace a kvality veřejné správy Ministerstva vnitra zveřejnilo na svých internetových stránkách anketu, kterou využije pro vyhodnocení vládního pilotního projektu zapojování veřejnosti do přípravy vládních dokumentů. Jak se zapojujete do přípravy vládních dokumentů? – ptá se ministerstvo.

Ministerstvo v anketě zjišťuje, jak se respondenti o možnosti účastnit se veřejných konzultací dozvěděli, jaké byly jejich motivace k zapojení do diskuze, jestli byla lhůta k vyjádření dostatečná, materiály k diskuzi srozumitelné a orientace na webu, kde materiály „visely”, pohodlná.

Ministerstvo zajímá také to, jak by se chtěli respondenti do budoucna k materiálům vyjadřovat a poskytuje prostor také pro případné připomínky.

Business server Podnikatel.cz před časem upozornil, že materiály jsou na internetových stránkách ministerstev ukryté a celém projektu se málo ví. Podle toho pak také vypadal počet účastníků veřejných konzultací. Čtěte více v článku Občane, máš smůlu. Veřejná diskuse ke znění zákonů není pro každého.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).