Hlavní navigace

Názor k článku Jak si splnit sny? Co pro to zkusit něco udělat? od Mareš - ...že ho v pětačtyřiceti poveze houkavý auto do...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 4. 2015 8:11

    Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---

    ...že ho v pětačtyřiceti poveze houkavý auto do špitálu s prasklýma žaludečníma vředama, o kterých ani netušil, že je má. A až mu doktoři řeknou, že má játra jako šedesátník a na slinivce novotvary, třeba mu konečně dojde, že některé věci prostě nestojí za to.

    Klíčem k úspěchu není více pracovat, ale uvědomit si, že z mé touhy po vile s bazénem a auťáku má prospěch někdo úplně jiný (jmenovitě ksindl, který se živí stavbou sádrokartonových "vil" na orné půdě a výrobou metalízových chrastítek ve tvaru automobilů). Uvědomit si, že to nepotřebuju a vlastně ani nechci; že to oni mi podsouvají fiktivní potřebu, aby udělali kšeft. Že když se na ty jejich bazmeky vykašlu a nebudu tuhletu bandu živit, stačí mi k dosažení spokojeného života dvě hodiny práce denně. Že "jít do toho naplno", když tři čtvrtiny mnou vyprodukovaných hodnot sežere někdo jiný, je sebevražedný nesmysl.

    Je to takový šlapací kolečko pro křečky, kam jsme si vlezli a šlapem, protože nám výrobci šlapacích koleček namluvili, že šlapat v kolečku je smysl života. Takže přátelé, z koleček vystoupit a tolik to nežrat. Kdo nepracoval, umřel - a kdo pracoval, ten umřel taky, ale dřív.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).