Hlavní navigace

Jak si trendově zařídit byt či kancelář? Kombinujte stříbrnou a šedou

21. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Novinky v oblasti designu jsou především trendově minimalistické. Letos je kladen důraz na prostor a na kombinaci především světlých typů barev. Své prostředí nově prosvětlujeme, dáváme prostor drobným maličkostem, které nahrazují nejen užitečnou funkčnost, ale zároveň přidávají něco navíc. Funkčnost se tím však zcela nevytrácí, naopak podporuje. Pár inspirací mohli letos návštěvníci rovněž vidět na veletrhu Tendence v pražských Letňanech, který prozradil novinky v oblasti designu. Čtěte více: Kontrakty až za půl miliardy na pražském trojboji veletrhů

  • Barvy a vzory

Frčí stříbrná a šedá, obě ve vysokém lesku. Moderní je výrazný dřevěný vzhled, lesk je také nezbytností. Ze vzorů jsou velmi atraktivní květinové dekory.

  • Tvary

Nastupuje trend minimalismu. Moderní nábytek je kombinací plastů, skla, dřeva a kovů. Heslem je zachovat co nejvíce volné plochy a minimalistické tvary úchytek – ty někdy dokonce úplně chybí.

  • Funkčnost

Méně je někdy více, ale tentokrát to neplatí. Pro sedací nábytek je dokonce důležitá multifunkčnost! Sedací soupravy se dají rozkládat a měnit na pohovky i lůžka. „Z jedné ze sedaček na veletrhu šlo udělat dokonce trojlůžko, což je poměrně velká rarita,“ řekl obchodní ředitel pořádající společnosti Terinvest, pan Tomáš Chmel. Samozřejmostí sedacích souprav je také polohování, vysouvání opěrátek, možnost přenastavení sedací soupravy na rohovou z klasické a naopak. Zajímavé jsou také doplňky, které umožňují například odložení nápoje.

  • Vychytávky

Při vybavování samozřejmě dbáme především na funkčnost. Na Tendenci jsme měli třeba vinotéku, která se rozsvítila při uchopení madla. Nebo řízené otevírání dvířek kuchyňských skříněk – bylo uděláno tak, aby se nesrazila dvoje dvířka, doplnil Tomáš Chmel.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).