Hlavní navigace

Jak si založit účet v cizí měně?

1. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Business server Podnikatel.cz připravil na zítra článek Kateřiny Tietzové zabývající se podnikatelskými účty v zahraničí a možností založit účet v cizí měně v české bance. Přesto, že založení účtu v zahraničí je celkem běžnou záležitostí, každá instituce má diametrálně odlišné podmínky. V rámci velkých bankovních skupin, které operují na více trzích, existují také různé strategie komunikace s klienty, kteří mají o zahraniční účet zájem. O tom, jaké podmínky a možnosti nabízejí velké domácí banky, čtěte zítra na business serveru Podnikatel.cz. Článek navazuje na předchozí texty na serveru, například na článek Obchodujete se zahraničím? Založte si účet v cizí měně, ve kterém se Daniel Morávek zabýval otázkou, kdy a kdo si nejčastěji účty v cizí měně zřizuje.

Zřízení účtu v zahraničí může mít kromě výhod také nevýhody či dokonce rizika. Jedním z nich jsou například kurzové rozdíly. Business server Podnikatel.cz se proto již zabýval také související otázkou, jestli by se českým podnikatelům vyplatilo rychlé zavedení eura. Čtěte více v článku Koruny, děkujeme, odejděte! Podnikatelé chtějí platit eurem.

Server Podnikatel.cz v anketě zjišťoval, jestli podnikatelům pomůže zavedení eura v Česku. Téměř 20 % respondentů se domnívá, že alespoň v některých ohledech ano. O něco méně respondentů si myslí, že podnikatelům sice ano, ale běžní lidé budou tratit. 1 % si naopak myslí, že ne – vše se pak podnikatelům jenom prodraží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).