Hlavní navigace

Jak sledovat olympiádu digitálně a ve velkém rozlišení

11. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Čeští manažeři se mohou radovat ale zároveň mohou mít důvod pro pláč. Sledovat Letní olympijské hry 2008 ve velkém rozlišení sice lze, ale musí se na to jít obloukem. Jak píše server Digizone.cz, Česká televize jako exkluzivní držitel vysílacích práv pro letošní olympiádu v České republice je jedinou zemí střední Evropy (snad s výjimkou Německa), která nenabízí přenosy z Pekingu ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV).

I přesto má server doporučení, jak si LOH ve vysoké kvalitě obrazu vychutnat. S českým komentářem je to možné například na kabelovém a satelitním programu Eurosport HD, který v tuzemsku nabízí zatím jen dva operátoři digitální televize přes internetový protokol (IPTV): frýdecko-místecká společnost Mattes AD ve své službě 802.tv a brněnský Smart Comp ve službě Netbox. V jeho případě je Eurosport HD v češtině k dispozici naprosto všem zákazníkům Netboxu v omezené základní nabídce.

Jinak lze olympiádu ve vysokém rozlišení sledovat výhradně přes satelit, a to hned na několika zahraničních programech, které toto vysílání většinou nekódují. Především jde o kanál Beijing Olympics, vysílaný přímo organizátory her z Číny na satelitu Badr 4 na pozici 26 stupňů východně. Vybrané záznamy olympijských disciplín v HD kvalitě nabízí také známý evropský nekódovaný satelitní kanál Anixe HD na družici Astra 1F na pozici 19,2 stupně východně. Nekódované satelitní vysílání v HD kvalitě, které by mělo obsahovat i olympijské přenosy, nedávno spustil i maďarský veřejnoprávní kanál m2 na pozici 13 stupňů východně. Čtěte více: Olympiáda přinesla Čechům digitální novinky, ale i omezení 

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).