Hlavní navigace

Jaká jsou doporučení k řešení současné hospodářské situace?

29. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hospodářská komora vydala soubor doporučení jak řešit současnou hospodářskou situaci v České republice. Z prohlášení plyne, že by se měl stabilizovat kurs koruny, snížit základní úroková sazba, zamezit růstu cen energií, podpořit český export zejména do zemí mimo Evropskou unii, pokračovat v reformách a snížit tlak na růst mezd.

Ve svém dnešním prohlášení Hospodářská komora ČR zveřejnila doporučení učinit kroky, kterými by se měla řešit současná hospodářská situace v České republice. Patří mezi ně stabilizace kolísající české koruny, snížení základní úrokové sazby centrální bankou nebo zamezit růstu cen energií, který ztěžuje podnikům jejich činnost. Dalším krokem, který by měl být učiněn je podpora exportu zejména do zemí mimo Evropskou unii, pokračovat v započatých reformách a omezit tlaky na růst mezd ve všech oborech. Jednotlivá opatření budeme v příštích dnech a týdnech prezentovat na jednáních s odpovědnými nejen vládními představiteli a budeme se snažit dosáhnout prosazení co největšího počtu těchto našich návrhů, informoval prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

Hospodářská komora ČR (HKČR) sleduje hospodářský vývoj ve světě, EU i v ČR. Ačkoliv tuzemské banky a tuzemské hospodářství jsou do značné míry stabilizované a dostatečně silné, sdílíme přesto značné obavy z dopadů globální ekonomické krize na podnikatelské prostředí v ČR. Očekáváme významné ekonomické dopady prakticky na celý hospodářský sektor, jako rizikový cítíme zejména textilní a sklářský průmysl, automobilový průmysl, cestovní ruch a další, uvedla HKČR ve svém dnešním prohlášení. Čtěte více: Ušijí politici finančnímu systému nový kabát?

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).