Hlavní navigace

Jaké slevy na dani můžete využít?

9. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pokud již vyplňujete daňové přiznání, nezapomeňte využít všechny slevy na dani a zvýhodnění, které vám zákon umožňuje. Všichni daňoví poplatníci mají nárok na slevu na poplatníka, která za rok 2010 činí 24 840 korun. Tzv. "povodňová daň, tedy snížení této slevy o 1200 korun, platí až za rok 2011.

Další slevu, kterou můžete případě uplatnit, je sleva na manžela/manželku ve společné domácnosti. Její roční výše je rovněž 24 480 Kč. Slevu na daních mají též invalidé. Sleva na invaliditu prvního a druhého stupně činí 2520 Kč a na invaliditu třetího stupně 5040 Kč. Držitelé průkazu ZTP/P mohou pak uplatnit roční slevu 16 140 Kč. Rovněž studenti si mohou snížit svoji povinnost, a to o 4020 korun za rok.

V neposlední řadě můžete využít i daňové zvýhodnění na vyživované dítě ve společné domácnosti ve výši 11 604 korun za rok. Pokud v tomto případě překročí slevová částka celkovou daňovou povinnost, dostanete peníze vyplacené formou daňového bonusu. Více o slevách a jejich podmínkách naleznete v zákoně o daních z příjmů.

Server Podnikatel.cz přinese příští týden na téma aktuálních slev na dani podrobný článek.

DANE.PODNIKATEL­.CZ: daňové formuláře ke stažení, návody pro daňové přiznání, online daňová poradna, daňová kalkulačka pro OSVČ, změny 2011

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).