Hlavní navigace

Jančura vyjede na železnici poprvé 26. září

2. 9. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Českým drahám (ČD) brzy přibude vážný konkurent na železnici, společnost RegioJet. Žlutými vlaky RegioJet se cestující budou moci poprvé svést v pondělí 26. září. Právě tento den totiž začnou vlaky podnikatele Radima Jančury fungovat na trase Havířov – Ostrava – Olomouc – Praha. Jízdenky si lidé budou moci zakupovat od 7. září, kdy RegioJet spustí prodejní portál.

Sám Jančura označuje vstup svojí firmy na železniční trh jako revoluci. Stejně jako u našich autobusů nezatížíme kapsy daňových poplatníků ani korunou. Díky našemu příchodu ušetří stát stovky milionů korun ročně tím, že přestane od prosince dotovat všechny vlaky na trase mezi Prahou a Ostravou, uvedl Jančura.

Vlaky RegioJet budou mít na počátku pět vozů a pojmou zhruba 240 cestujících k sezení. Cestujícím bude během jízdy podáváno občerstvení a k dispozici bude též zdarma wi-fi připojení k internetu. Podobně jako u autobusů Student Agency dostanou též lidé denní tisk a budou o ně během jízdy pečovat stevardky. Ceny jízdenek mezi Prahou a Ostravou budou v případě kreditových jízdenek začínat na 230 korunách. RegioJet chce též poskytovat slevu cestujícím, kteří mají slevové karty vydané Českými drahami.

MM_socky3

Právě s Českými drahami bude RegioJet na trase z Prahy do Ostravy soupeřit o zákazníky. České dráhy však nechtějí svoji kůži prodat lacino a svými nedávnými kroky ukázaly, že konkurenční boj nehodlají jen tak lehce vzdát. V šestnácti dálkových spojích na trase Praha – Ostrava začaly ve vozech první třídy rovněž nabízet stevardky, které cestujícím dávají denní tisk a teplý nebo studený nápoj zdarma. Je logické, že se snažíme udržet naše cestující. Zmíněné novinky jsou ale spíše třešničkou na dortu. Primární je, že cestujícím garantujeme kvalitní vozy a u vlaků SC Pendolino bezkonkurenčně nejkratší jízdní dobu, upřesnil náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Antonín Blažek.

Ceny jízdného z Prahy do Ostravy začínají u Českých drah na úrovni 217 Kč. Jedná se však o cestu ve vozech druhé třídy. Čtěte také: Tomio Okamura: Jak mohou ČD čelit konkurenci?

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).