Hlavní navigace

Jankovský: Znepříjemníme lidem krást

25. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Speciální webové stránky spustilo ministerstvo pro místní rozvoj. Jedná se o stránky, kde jsou zveřejněny hlavní myšlenky novely zákona o veřejných zakázkách. Bude zde dostupná i paragrafovaná podoba novely (137/2006 Sb.), která vznikne počátkem příštího měsíce. Každý bude mít možnost zaslat k ní své připomínky. Více na www.novelaoza­kazkach.cz.

V tuto chvíli tam jsou vystaveny klíčové návrhy MMR, které odrážejí zpracováni podnětů vyšlých z návrhů různých spolupracujících skupin, uvedl ministr Kamil Jankovský. Kvůli přípravě velké novely zákona o veřejných zakázkách byla vytvořena expertní skupina složená z více než dvou desítek odborníků. Ti na zasedání 31. ledna projednají definitivní verzi návrhu, kterou následně úředníci ministerstva pro místní rozvoj převedou do paragrafované­ho znění.

Kamil Jankovský dodává: Jsem si vědom, že tou hlavní ‚novelizací‘ musí projít každý z nás. Sebelepší zákon neodnaučí lidi krást, ale pokud se nám to velkou novelou zákona o veřejných zakázkách podaří zásadně zkomplikovat, budu velmi rád.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).