Hlavní navigace

Krásné jarní počasí srazilo dolů nezaměstnanost

9. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nezaměstnanost v dubnu opět poklesla, a to dokonce o více, než očekávali analytici. Zatímco ještě v březnu činila nezaměstnanost 9,2 %, v dubnu už činila 8,6 %. Na poklesu se podle odborníků podepsalo především dobré počasí a pokračující oživení ve stavebnictví a průmyslu.

Čísla z trhu práce vyzařují optimismem. Počet nezaměstnaných poklesl ve všech úřadech práce po celé České republice. Počet volných pracovních míst vzrostl oproti březnu o více než 2 tisíce na 36,1 tisíc, což byl větší nárůst než v předchozím měsíci. Nicméně počet volných pracovních míst je stále ještě nízký, komentoval Václav Franče, makroekonomický analytik Raiffeisenbank.

Nadcházející měsíce budou díky příznivým sezónním faktorům z pohledu nezaměstnanosti příznivé. Sezónně očištěná míra nezaměstnanosti se ale z dlouhodobého pohledu nachází na stále vysokých úrovních. Na konci letošního roku očekáváme míru nezaměstnanosti lehce pod úrovní 9 %, doplnil Miroslav Frayer z Komerční banky.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).