Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Je těžké zjistit, zda správně daní, má se jim proto zavést #EET a snížit DPH od blbka - Proč snižovat DPH když tyto profese jako je...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 10. 2018 7:32

  blbka (neregistrovaný) ---.214.broadband12.iol.cz

  Proč snižovat DPH když tyto profese jako je kadeřník a služby vůbec nejsou plátci DPH a ať si zkusí někdo stoupnout ke křeslu a stříhat celý den pak zjistí kolik si vydělá. Je to celé nesmysl a EET to nezachrání je to jenom další nástroj na zbytečnou administrativu pro státní úředníky zajištěná práce pro podnikatele zvýšená byrokracie. EET nepřineslo nic ani pro ostatní do dnešního dne nikdo nedokázal spočítat co vlastně přineslo a o kolik se vybralo víc. Otázkou zůstává zvýšil se turismus tak lidé víc utrácí a zvedli se ceny. Jinak je vše při starém. At si pánové jdou zkusit podnikání sami za sebe a uvidí ten rozdíl, řídit to od stolu a dělat zákony od stolu nebo realitu. Toto jsem nezažila za celých 30 let podnikání co se děje teď.

 • 16. 10. 2018 13:25

  dd (neregistrovaný) 62.209.230.---

  Už přestaňte s tím, "ať si jdou podnikání zkusit" - niko nikoho nenutí podnikat. Každý s tím může přestat dle libosti a nechat se zaměstnat. Takže navrhuji, aby podnikatelé začali stávkovat a jen nežvanili. Je mi jasné, že malým podnikatelům vadí platit daně, když ti velcí jsou v daňových rájích, ale někdo daně platit musí (kdyby nebylo školtví, zdravotnictví, silnice, pouliční osvětlení, tak by to byl problém, byla by revoluce či anarchie a v té by se nevyplatilo podnikat nikomu - a i když je to teď špatné, pořád je to lepší než nic). A platí ti slabší - to je kapitalismus. Pokud musí vše platit zaměstanci, to je ticho, ale jak mají platit i menší podnikatelé, to už začíná být slyšet reptání, a o tom, aby pořádně platili velcí podnikatelé, to raději nikdo ani nenavrhne. Pokud zdaňováním chudých moc nevyberete a bohatí se zdaňovat nenechají, pak to prostě odskáčou malí podnikatelé. Ale mohou si za to sami, to oni chtějí svůj slavný kapitalismus, aniž by si uvědomili, že tak, jak si ho představují prostě fungovat nemůže.

 • 16. 10. 2018 14:24

  aster (neregistrovaný) 78.108.157.---

  A zkusil jste si to podnikání někdy, že tu z vás padají taková výstavní moudra?
  Vy chcete zpátky komunisty, že tu kvákáte o tom, jak malí podnikatelé "chtějí ten svůj slavný kapitalismus" - zažil jste tu dobu, nebo jen žvaníte o něčem, o čem nic nevíte?
  A ještě něco - abyste mohl podnikat i jako "malý", musíte umět něco aspoň na té úrovni, aby vám za výsledky vaší práce vůbec někdo zaplatil - u zaměstnance se schová ledacos - u podnikatele nic moc a pokud - tak ne dlouho...
  A poslední věc - pokud vám ještě není 50+ tak víte pendrek o tzv."zaměstna­telnosti".

 • 16. 10. 2018 18:12

  MMM (neregistrovaný) 93.99.200.---

  tvé moudro zní …"se nechat zaměstnat" …. každý nemůže být zaměstnán na berňáku apod jako ty. Někdo musí také vytvářet skutečnou hodnotu, ze které tedy vzniká HDP. Tvé se zaměstnat je právě také o tom, že mnoho i menších podnikatelů právě zaměstnává zaměstnance. A když člověk opravdu neví, co bude příští rok, těžko se rozvíjí podnikání, težko se plánují investice do strojů … aby podnikatel právě nemusel zaměstnávat tolik skvělých zaměstnanců, kteří když je práce, jdou marodit a když není tolik práce, chodí, jak by zůstali na přesčas. A tvému tedy jakomoudru … nikdo nikoho nenutí podnikat ...co třeba nikdo nikoho nenutí být zaměstnancem.

 • 17. 10. 2018 8:00

  dd (neregistrovaný) 62.209.230.---

  "když člověk opravdu neví, co bude příští rok, těžko se rozvíjí podnikání, težko se plánují investice do strojů" - ale to je kapitalismus - nevíte, riskujete. Buť to zvládnete, nebo ne. Když ne, tak to nedělejte. Podkud to nezvládne dost lidí, kapitalismus krachuje. A o tom to je. A že mě nikdo nenutí být zaměstancem? To je pravda, máme svobodu. Tak si ji užívejte a nestěžujte si. Nebo chcete raději ty zlé komunisty?

 • 17. 10. 2018 10:27

  Jirka (neregistrovaný) ---.jhcomp.cz

  "když člověk opravdu neví, co bude příští rok, těžko se rozvíjí podnikání, težko se plánují investice do strojů" - ale to je kapitalismus - nevíte, riskujete.

  To není kapitalismus, to je bordel v tomto státě, kdy místo kvalitních zákonů vznikají paskvily, které se ještě několikrát upravují, přidávají se vyjímky a tak prostě nikdo neví, jaké podmínky k podnikání bude mít za půl roku. Tohle by v normálním civilizovaném státě být nemělo. Bohužel lidé jako Vy, tedy závistiví zaměstnanci, zvolili do čela státu osoby, které tyto paskvily mají na svědomí. A jen pro informaci, já jsem jak zaměstnanec, tak i podnikám, takže problematiku znám z obou stran.

 • 17. 10. 2018 11:00

  dd (neregistrovaný) 62.209.230.---

  Ten bordel v tomto státě je nutný proto, aby kapitalismus neselhal (to vysvětluji výše). Kdyby se zavedl kapitalismus podle vašich představ, během několika let z něj bude totalita. Nejsem závistivý, pouze se vás snažím upozornit, že to co chcete je právě to, co vás ničí. Stěžujete si na důsleky toho, co chcete. A nevidíte mezi tím souvislost. Možná umíte podnikat, ale o makroekonomii toho víte ještě méně než já o podnikání. Lidé jako vy posazují zpravidla "laissez faire" nebo něco velice podobného a to skutečně nefunguje. Máte lepší nápad? Kandidujete do politiky a změňte to. Pro tak schopného podnikatele jako vy by to přece neměl být problém, vždyť přece všemu rozumíte, jste pracovitý.... Ty paskvily jsou špatné, ale zatím nic lepšího nemáme. Přestaňte obviňovat ostatní ze závisti jen proto, že nejste schopen pochopit, jak ekonomika funguje a navrhnou a prosadit něco lepšího. I já bych vás mohl obviňovat, že závidíte panu Babišovi, že je narozdíl od vás úspěšný a svalujete na něj vinu za svoji neschopnost. A byl by to stejný nesmysl, jako když vy obviňujete ze závisti ostatní.

 • 17. 10. 2018 21:41

  :) (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ty máš dost. Úspěšný estébácký zloděj a privatizační šíbr Andrej jako vzor národa.

 • 17. 10. 2018 22:11

  aster (neregistrovaný) 78.108.157.---

  V tom, jak argumentujete, je hodně logiky, ale má to háček - praxe takto nefunguje. Totalita už v podstatě zase existuje - několik let. Jen to lidé nechtějí vidět.
  Babiš je velký hajzl a lidé by se měli od něj učit - nenávist a závist nevede k ničemu dobrému - ani tento pán Babiš z toho nebude mít prospěch....na věky...

 • 16. 10. 2018 18:35

  Ladič (neregistrovaný) 80.250.28.---

  Proč se veřejně ztrapňuješ tím, že se vyjadřuješ k něčemu, čemu vůbec nerozumíš? Co je nesrozumitelného na tom, že kadeřnice většinou nejsou plátci DPH? No, ty vlastně ani nevíš, co to znamená :-))) Typický koblihář...

 • 19. 10. 2018 11:58

  Marie (neregistrovaný) 31.192.83.---

  Pane dd, není pravda, že každý se může nechat zaměstnat. K tomu, aby to tak bylo, je potřeba najít zaměstnavatele. Ale i při nedostatku zaměstnanců vás nikdo nezaměstná, když bydlíte v Horní dolní, máte pár let před důchodem a musíte ještě pečovat o matku, která je již ve vysokém věku, ale přitom nelze na ni získat žádné opatrovné. Který zaměstnavatel by vydržel, když musíte nepravidelně a neplánovaně ji vozit 1 x týdně k doktorovi, jednou se štítnou žlázou, jindy s cukrovkou, pak s kolenem atd... Prostě starší člověk už může mít těch bolestí dost. Ale živnostníkem se může stát každý, na to nepotřebujete toho zaměstnavatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).