Hlavní navigace

Je úhrada povinného testu na koronavirus daňově uznatelným nákladem?

Někteří lidé musí kvůli své profesi či místu výkonu práce podstupovat testy na koronavirus. Jsou testy daňově uznatelným nákladem?
Redakce
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na otázku odpovídá na svém webu finanční správa.

U plátce daně (zaměstnavatele)

Náklady na povinný test na COVID-19 zaměstnanců jsou povinným výdajem zaměstnavatele podle § 102 zákoníku práce. Jedná se tedy o daňový výdaj podle § 24 odst. 2 písm. p) zákona o daních z příjmů.

Speciál ke koronaviru

Přinášíme rozcestník, který by měl pomoci zorientovat se v základních otázkách, které se týkají finančních úlev a podpory pro OSVČ. Kdy mají OSVČ nárok na ošetřovné? Jakou finanční podporu mohou od státu očekávat? Jak je to s pojistným či odkladem úvěrových splátek? Čtěte nový speciál

Na straně zaměstnanců jde o příjem ve formě povinného plnění zaměstnavatele na vytváření a dodržování pracovních podmínek pro výkon práce stanovených právním předpisem, který podle § 6 odst. 7 písm. e) zákona o daních z příjmů není předmětem daně.

U podnikatele

Souvisí-li povinný test COVID-19 s výkonem podnikatelské činnosti, jedná se o daňově účinný výdaj dle § 24 zákona o daních z příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).