Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jedna banální chyba a peníze z přeplatku na dani se k vám jen tak nedostanou od anonym - Tak to u státu chodí. Chyby se dělí...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 3. 2020 10:00

  bez přezdívky

  Tak to u státu chodí. Chyby se dělí do dvou rovin. Za tu první Vás ubuzerují a usankcionují a na tu druhou Vás ani neupozorní.

 • 7. 4. 2020 13:06

  BobTheBuilder

  On je to obecnější problém: proč třeba finanční úřad na začátku roku nepošle poplatníkovi vyúčtování: pohledávky a proti nim provedené (jako to dělá třeba zdravotní pojišťovna).
  Jednou jsem se dopustil chyby, po upozornění FÚ jsem přiznání opravil a doplatil. No a na konci roku mi přišla doručenka (tehdy se ještě po uplynutí lhůty nevhazovala do schránky) a já prošvihl termín. Za čtvrt roku další doručenka s poněkud nejasným textem, a ukázalo se, že mi vyměřili 300Kč penále, které uhradili z přeplatku na dani u FÚ. Přeplatek vznikl před rokem 1995 (takže se nedalo dohledat z čeho), bylo tam jen uvedeno "ze zrušené daně" a ještě pořád tam ležely asi 3 tisíce.
  Nikdy bych se to nedozvěděl, nebýt toho penále a prošvihnutého dopisu. Ty peníze by po mé smrti propadly státu, protože by ani dědicové nevěděli, že mají uplatnit nárok.
  No a nakonec, dlužnou daň státu musíte uhradit do 8 dnů, ale stát vrátí peníze do 30 dnů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).