Hlavní navigace

Jihomoravský kraj připravuje další podnikatelské inkubátory

9. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na jihu Moravy by měly vzniknout minimálně dva nové podnikatelské inkubátory podporující informační technologie a kreativní průmysl v celkové hodnotě 300 miliónů korun. Vzniknout by mělo také interaktivní Science Centrum.

Jihomoravské inkubátory, které začínajícím firmám poskytují zvýhodněné podmínky, již v minulosti pomohly 40 inovativním firmám. V Brně se nachází Jihomoravské inovační centrum, ze kterého vznikl Technologický inkubátor VUT a Technologický inkubátor II. Dokončuje se také biotechnologický inkubátor INBIT. Přesto však chce jihomoravský kraj zbudovat minimálně další dva nové inkubátory pro podporu inovativních projektů v oblasti informačních technologií a kreativního průmyslu. Jako další krok této strategie by mělo vzniknout také interaktivní Science Centrum. Projekt Science Centra je dobrým příkladem spolupráce města Brna a Jihomoravského kraje, kdy v partnerství s brněnskými univerzitami, budou financovat z evropských fondů tento unikátní stánek vědy, uvedl pro agenturu Mediafax náměstek primátora města Brna Martin Ander.

Mezi další připravované aktivity patří i grantový program SoMoPro (South Moravian Programme for Distinguished Researchers) pro financování až tříletých pobytů zahraničních vědců a začlenění českých vědců působících v zahraničí do vědecko-výzkumných institucí Jihomoravského kraje, který na něj poskytne 56 miliónů korun. Dalších 38 miliónů korun na projekt plyne ze 7. rámcového programu pro vědu a výzkum. Čtěte více: Podnikatel – povolání, které musí mít v Evropě prestiž

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).