Hlavní navigace

Jistou investicí v nejistých časech jsou drahé kovy a zemědělské komodity

18. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Investoři v nejistých časech finanční krize zaměřují svou pozornost na komodity. Vkládání prostředků do akcií a podílových fondů ustupuje zlatu, stříbru, platině nebo diamantům. Podle analytiků také přichází vhodná doba pro zemědělské komodity, které podle nich mají velký potenciál.

Analytici potvrzují, že nákup drahých kovů nebo diamantů nyní plní roli bezpečných investic, které investory neohrožují ani výraznou volatilitou. Roste zájem o zlato, stříbro a platinu. Cena zlata se za posledních deset let zvýšila o 176 %, uvedl před časem Boris Tomčiak, analytik společnosti Colosseum. Dnes se hodnota zlata pohybuje na úrovni 967 dolarů za trojskou unci. Cena zlata je nyní na dlouholetých maximech, uvedl pro server Podnikatel.cz Milan Vaníček ze společnosti Atlantik s tím, že roste zároveň se zájmem a nákupy investorů. Uvedl také, že další příležitost pro investice vidí i v zemědělských komoditách. Ty budou totiž vždy nezbytné, doplnil Vaníček.

Časem narůstá i hodnota broušených diamantů, která se za rok 2008 výrazně zhodnotila. Svým zákazníkům radíme, aby svůj majetek rozložili, to je jediná jistota do budoucna, uvedl Luboš Říha, předseda představenstva Diamonds Iternational Corporation. Upřesnil, že obecně se doporučuje uložit do diamantů zhruba 5 – 10 % majetku.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).