Hlavní navigace

Jste v paušálním režimu? Máte pár dní na uhrazení další zálohy na paušální daň

18. 5. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Blíží se termín pro platbu další zálohy na paušální daň. Týká se poplatníků, kteří se přihlásili do paušálního režimu.

Ve čtvrtek 20. května 2021 by měla být finanční správě odeslána pátá záloha na paušální daň. Zálohy je totiž nutné uhradit vždy do 20. dne daného měsíce. Pokud nebude záloha uhrazena, vystavují se poplatníci riziku vzniku nedoplatků. 

Pokud poplatníci zapomínají uhradit povinné zálohy, finanční správa je o jejich nesplnění povinnosti ještě neformálně informuje. Upozorňuje také na další časté omyly a chyby, které se s tím pojí. Například se někteří poplatníci přihlášení do paušálního režimu mylně domnívají, že se jich letos netýkají povinnosti spojené s podáním daňového přiznání. 

V jedné záloze je zahrnuto všechno

Část poplatníků nezaznamenala, že součástí měsíční zálohy na paušální daň (která se platí pouze finančnímu úřadu) je jak záloha na daň z příjmů, tak i záloha na pojistné, důchodové a zdravotní pojištění. Stále tak nesprávně hradí zálohy na pojistné na důchodové pojištění své místně příslušné okresní správě sociálního zabezpečení a zálohy na zdravotní pojištění platí zdravotní pojišťovně, u které jsou přihlášeni. U finančního úřadu jim tak vzniká dluh na záloze na paušální dani.

Ohlídejte si správnost čísla účtu

Pozor na platbu zálohy na nesprávné předčíslí daně; platba se pak nemůže objevit na účtu paušální daně. Zálohy na paušální daň je nutné zasílat na bankovní účet místně příslušného finančního úřadu s předčíslím 2866, variabilní symbol je u fyzických osob rodné číslo. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).