Hlavní navigace

Kalousek se dostal do křížku s Paroubkem kvůli stravenkám

31. 3. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Slovní přestřelka se odehrála mezi ministrem financí Miroslavem Kalouskem a šéfem socialistů Jiřím Paroubkem. Ten ve svém prohlášení uvedl, že vláda chce zrušit stravenky. Takový krok ze strany Topolánkovy odmítám a považuji jej od vlády v demisi za neférový krok vůči občanům, uvedl v tiskové zprávě Jiří Paroubek. Reakce na tato slova přišla prakticky okamžitě. Šéf resortu financí Miroslav Kalousek připustil, že takový návrh předložil, podle něj však vláda většinově rozhodla, že do sněmovny bude předložen pouze návrh novely zákona o DPH, který snižuje sazbu například u restauračních služeb a v kadeřnictví. Čtěte více: Restaurace a kadeřnictví zlevní, vláda odklepla návrh na snížení DPH

Předseda ČSSD Jiří Paroubek ve svém prohlášení o zrušení daňového zvýhodnění stravenek střílí – jako obvykle – rychleji, než se ptá a než přemýšlí, navážel se do Paroubka ministr Kalousek, který zároveň dodal, že otázka daňových výjimek bude řešena až novým zákonem o daních z příjmů.

skoleni_29_6

Otázkou zůstává, jak tato bitva slov bude mít dopad na dnešní mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny. Svolala ji právě ČSSD. Projednávat se budou návrhy na zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví, návrh zákona zamezujícího privatizaci Letiště Praha a protikrizový balíček sociálních demokratů. Právě v něm vidí ČSSD s ODS možnou spolupráci. ČSSD totiž včera připustila, že chce od ODS, aby jim pomohla ve sněmovně prosadit například šrotovné z jejich protikrizového balíčku. Za to jim na druhou stranu pomůže s odhlasování slev na sociálním pojištění. Včerejší slovní bitva by však takový rámec dohody mohla ohrozit. Kladu si otázku, zda se nejedná o záměr, jehož cílem je zkomplikovat možná jednání mezi ČSSD a ODS, uvedl Jiří Paroubek. Pokud si ve svém tiskovém prohlášení klade Jiří Paroubek otázky, tak ať si také položí otázku, proč obtěžuje veřejnost dramatickým prohlášením na základě nepravdivých předpokladů, uzavřel slovní střet Miroslav Kalousek.

Mimořádnou schůzi sněmovny můžete sledovat živě od 14:00 na zpravodajském kanálu ČT24.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).