Hlavní navigace

Kanada vévodí žebříčku transakční aktivity

28. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká republika se umístila na 25. místě v žebříčku transakční aktivity. Výzkum srovnává celkem 175 zemí z celého světa. Mezi hodnotící kritéria patří několik základních faktorů. Ekonomický, finanční, politický, regulatorní, sociálně-kulturní a technologický. V první čtyřce se v žebříčku umístila Kanada, Velká Británie, USA a Japonsko. Mezi země , které jsou na vzestupu patří Malajsie, Izrael nebo Chile.

Česká republika se s průměrným skóre 2,1 umístila celkově na velmi pěkném 25. místě, hned za Malajsií a Izraelem a nejvýše ze zemí postkomunistického bloku. Naše průměrné skóre však sestává ze značně kolísavých hodnocení. Nejlepší známku (1,3) dostala Česká republika v hodnocení sociokulturních aspektů a 1,7 v případě technologií (stejně jako např. Itálie). Avšak hodnocení finančních faktorů 2,8 nás staví na úroveň Brazílie, Ruska či Panamy, říká Petra Wendelová, partnerka Ernst & Young pro oblast fúzí a akvizic komentuje umístění České republiky v žebříčku.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).