Hlavní navigace

Kancelářské prostory v Praze: Průměrná doba nájmu je 5 let

24. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Jones Lang LaSalle, která se zabývá nemovitostmi, vydala Prague City Report zaměřený na trh s nemovitostmi a hlavní ekonomické trendy.

Česko loni zaznamenalo rekordní 73% nárůst investic v porovnání s rokem 2006. Více jak polovina z 2,6 miliardy euro investic směřovala do sektoru kancelářských prostor. 31 % z investic směřovalo do obchodu s maloobchodními prostorami. Z toho však asi polovina připadá jen na pražské obchodní centrum Palladium.

Kancelářské prostory v Praze se stále rozrůstají, konstatuje také zpráva. V roce 2007 vzrostl objem kancelářských prostor v Praze nad 2 miliony čtverečních metrů a jejich počet dále poroste. Nájemné za prvotřídní prostory se přitom pohybuje v rozmezí 19 – 21 eur za metr čtvereční.

Ze zprávy vyplývá, že loni rekordně rostla poptávka po skladovacích prostorech a rostl i počet kvalitních hotelů.

Zpráva informuje také o obvyklých nájemních podmínkách u kancelářských a průmyslových prostor. Průměrná doba nájmu je tak 5 let, nájmy se platí v euro nebo českých korunách předem, běžné je složit v bance tříměsíční zálohu na nájemné. Nad rámec nájmu se platí různé servisní poplatky a také energie.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).